Czytanie Pałygi w teatrze im. Wilama Horzycy

Pałyga jest laureatem wielu nagród literackich i dziennikarskich (fot. nadesłane)

W poniedziałek, 17 listopada o godzinie 19.00 na Scenie na Zapleczu w Teatrze im. Horzycy odbędzie się prezentacja dramatu Artura Pałygi „W środku słońca gromadzi się popiół” w reżyserii Julii Mark. Bezpłatne wejściówki odebrać można do 12 listopada w Biurze Obsługi Widzów.

ARTUR PAŁYGA – dramaturg i scenarzysta teatralny. Autor dramatów: „Guma balonowa”, „Testament Teodora Sixta”, „Nic co ludzkie”, Żyd”, „Wodzirej. Koszalin Kulturkampf”, „Hamlet’44”, „Turyści”, „Wszystkie rodzaje śmierci”, „Ostatni taki ojciec”, „V(F) ICD-10 Transformacje”, „Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami”, „Już się ciebie nie boję, Otello”, „Idź w noc, Margot”, „Auschwitz Cat”, „Bitwa o Nangar Khel”, „Szwoleżerowie”, „Obywatel K”, „Nieskończona historia – warszawska”, „Nieskończona historia – zabrzańska”, „Nangar Khel. Postscriptum”, „Truskawkowa niedziela”, „Aporia 43”, „Love” „Morrison/Śmiercisyn”, „W środku słońca gromadzi się popiół”, „Historie bydgoskie – osiem historii”.

Jest laureatem wielu nagród literackich i dziennikarskich. W 2006 r. wygrał konkurs ogłoszony przez Teatr Polski w Bielsku-Białej – jego sztuka „Testament Teodora Sixta” w reżyserii Roberta Talarczyka miała premierę na deskach tego teatru w 2006 r., a w 2007 r. zakwalifikowała się do finału Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Za tekst „Nieskończona historia” autor otrzymał nagrodę dziennikarzy i publiczności w konkursie „Metafory Rzeczywistości” (Poznań, 2009). Podczas VIII Festiwalu Prapremier wspólnie z pozostałymi twórcami przedstawienia „Ostatni taki ojciec” Sceny Prapremier „In Vitro” w Lublinie otrzymał nagrodę za spektakl (Bydgoszcz, 2009). Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztukę „W środku słońca gromadzi się popiół” (Gdynia, 2013).