David Lynch w ten weekend odwiedzi Toruń!

Fot. materiały prasowe

David Lynch, światowej sławy reżyser, już w ten weekend przyjedzie do Torunia. Artysta, w Centrum Sztuki Współczesnej, promować będzie swoją wystawę „Silence and Dynamism”. Dzień później zaś spotka się z torunianami w Centrum Kultury Dwór Artusa.

Wizyta hollywoodzkiego twórcy odbędzie się w ramach 25. edycji festiwlu Camerimage. Z autorem serialu „Twin Peaks”, a także filmów „Blue Velvet” czy „Człowiek słoń” spotkać się będzie można 12 listopada o godzinie 17.30 podczas wernisażu jego prac, a także 13 listopada o godzinie 15.00 w Dworze Artusa.

– Wraz z fundacją Tumult współorganizujemy wystawę twórczości Davida Lyncha i wspieramy z budżetu Gminy Miasta Toruń kwotą 250 tysięcy złotych – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Michał Zaleski. – To wydarzenie o niebagatelnym znaczeniu, które podobnie, jak wystawa i wizyta Bryana Adamsa 2 lata temu, przyciąga zainteresowanych z całego kraju. Poprosiliśmy również Davida Lyncha o nagranie filmowego zaproszenia, którym będziemy promować wystawę.

W ramach współorganizacji samorząd Torunia podjął się najmu prac artysty, przygotowania do transportu i transportu do Torunia, zapewnienia transportu i noclegu dla gości związanych z wystawą, przygotowania ekspozycji prac w ramach wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu oraz ochrony i ubezpieczenia wystawy, przygotowania i realizacji promocji wystawy, w tym składu i druku książki towarzyszącej wystawie i przeglądowi filmów artysty w Kinie CSW, wykonania plakatów, bilbordów, plakatowania i ekspozycji bilbordów na tablicach wielkoformatowych, przygotowania i druku zaproszeń na wystawę i organizacji konferencji prasowej oraz wernisażu.

Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie od 12 listopada 2017 r. do 18 lutego 2018 r. Prezentowana będzie równolegle z ekspozycją fotografii Gregory’ego Crewsona, amerykańskiego twórcy inspirującego się sztuką filmową i malarską, p.t „Cathedral of the Pines”.

W poniedziałek o godzinie 15.00 w Dworze Artusa artysta porozmawia o medytacji transcendentalnej. Spotkanie poprzedzone zostanie projekcją filmu dokumentalnego „Meditation, Creativity, Peace” o godz. 12:30. Wstęp jest wolny, w miarę dostępności miejsc.