Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Do trzech razy sztuka? Robert Kłos ponownie trenuje w Elanie
Karol Żebrowski 23 listopada, 2015, 10:31 Sport i rekreacja
Łukasz Piecyk
Czy Robert Kłos będzie pierwszym wzmocnieniem Elany na nadchodzącą rundę? (fot. Łukasz Piecyk)

Jednym z pierwszych wzmocnień Elany Toruń na rundę wiosenną sezonu 2015/2016 może być Robert Kłos. Doświadczony zawodnik uczestniczył w meczu kontrolnym pomiędzy torunianami a Rol.Ko Konojady zakończonym wynikiem 1:1.

33-letni gracz w trakcie swojej kariery reprezentował już dwukrotnie Elanę. Ostatnio zaś trenował z Flisakiem Złotoria, w barwach którego zagrał nawet w „okręgówce”.

– Dobrze wspominam czasy w Toruniu – opowiada Kłos. – Teraz, kiedy pojawiła się okazja, postanowiłem spróbować ponownie. Na tą chwilę tylko trenuję i nic nie jest przesądzone. Nie ukrywam, że w tym momencie trochę tej jakości fizycznej brakuje, ale będę chciał się odbudować i zobaczymy, jak to będzie wyglądało w przyszłości.

Runda wiosenna będzie niezwykle ważna dla Elany, która w tym momencie znajduje się w strefie spadkowej, a w perspektywie kilku lat chce powalczyć nawet o I ligę.

– Moim zdaniem, brakuje trzech lub czterech zawodników, którzy wezmą ciężar gry na siebie – twierdzi popularny „Kłosik”. – Widać, że zespół jest ukierunkowany na grę ofensywną. Na pewno nie można też nikomu odmówić woli walki. Samą walką jednak wszystkiego się nie da wygrać, więc pojawienie się kilku zawodników którzy będą to umieli zespoić i uspokoić może przynieść Elanie wiele korzyści.

Ostateczna decyzja, dotyczące pozostania Kłosa w Elanie, powinna zapaść po świętach.

– Sztab szkoleniowy musi stwierdzić, czy przydam się tej drużynie – mówi 33-latek. – Sam jestem ciekaw, na co mnie jeszcze stać.

W przypadku niezwiązania się z Elaną, Kłos ma również „plan B”.

– Być może wrócę do Flisaka – twierdzi „Kłosik”. – Mam tam akademię, znam wiele osób. Flisak jest bardzo przyszłościową drużyną. W Złotorii mamy optymalne warunki do tego, aby zawodnicy rozwijali się i w przyszłości mogli coś osiągnąć w piłce.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także