Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Dobra passa toruńskich curlerów. W kwietniu Axla TrzyDoZera.pl Toruń zagra w finałach Mistrzostw Polski
Informacja prasowa 25 marca, 2015, 10:43 Sport i rekreacja

Trwa dobra passa curlerów Axla TrzyDoZera.pl Toruń. Po zakończeniu ligowych zmagań na niezłej siódmej pozycji, w rywalizacji, która odbyła się w dniach 12-15 marca pomyślnie przebrnęli przez eliminacje do mistrzostw Polski i w kwietniu będą walczyli w finałach tej imprezy.

Turniej eliminacyjny odbywał się od czwartku do niedzieli w Warszawie. O siedem premiowanych awansem miejsc rywalizowało trzynaście zespołów. Nasi zawodnicy spisali się bez zarzutu. Zagrali trzy mecze i wszystkie wygrali. Pokonali kolejno: Tricity Sopot 5:4 (-1, 1, -2, 2, 1, 1, -1), AZS Ogień Gliwice 9:4 (-1, 0, -2, 3, 3, 3, -1) oraz Monkey Man Łódź 4:3 (1, 0, 1, -1, -1, 2, 1). Warto dodać, że z tą ostatnią drużyną dwa i pół miesiąca temu Axel TrzyDoZera.pl przegrał w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu aż 4:12.

– Drugi raz z rzędu awansujemy do mistrzostw Polski bez porażki w eliminacjach – mówi Bartosz Jakubowski, skip toruńskiej drużyny. – A droga do finałów wcale nie była łatwa, bo dwa z trzech meczów wygraliśmy tylko jednym punktem. Co więcej drużyny, które pokonaliśmy, zdobyły w sumie 12 punktów w tych eliminacjach, co jest wartością dwukrotnie wyższą niż średnia dla pozostałych świeżo upieczonych finalistów. Dlatego jesteśmy zadowoleni z osiągniętego rezultatu. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, pomimo tego że lód momentami był zaskakujący. To wszystko sprawia jednak, że w świetnych nastrojach oczekujemy na finały i nastawiamy się na walkę o najwyższe lokaty.

Finałowy turniej mistrzostw Polski, w którym wystąpi dwanaście zespołów, odbędzie się w stolicy, w dniach od 8 do 12 kwietnia. Grupowymi rywalami Axla TrzyDoZera.pl będą: Sopot Curling Team (aktualni mistrzowie Polski), MCC Mleko Warszawa (aktualni mistrzowie Polski juniorów), WCC Grey Wolves Warszawa, POS 30th Łódź i Monkey Man Łódź.

Udział drużyny Axla TrzyDoZera.pl Toruń w mistrzostwach Polski jest dofinansowany ze środków finansowych Miasta Toruń.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także