Dobrawa Czocher i Hanna Rani na zakończenie obchodów Dni Ciechowskiego

Czocher i Rani w Toruniu zaprezentują najsłynniejsze utwory grupy Republika i Grzegorza Ciechowskiego (fot. Dwór Artusa)

Dobrawa Czocher i Hanna Rani wystąpią na zakończenie toruńskich obchodów Dni Grzegorza Ciechowskiego. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia o godzinie 18.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Bilety dostępne są w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

We wrześniu ukazała się debiutancka płyta artystek z klasycznymi aranżacjami utworów lidera Republiki. Podchodząc w zupełnie nowy sposób do piosenek Ciechowskiego, w bezpretensjonalny sposób młode artystki nadały doskonale znanym utworom drugie muzyczne życie.

– Na płycie „Biała Flaga dziewczyny starały się pokazać Grzegorza Ciechowskiego przez ich własne ja – relacjonują organizatorzy wydarzenia. – Klasyczne wykształcenie, akustyczne instrumenty, zupełnie inne czasy i środowisko, w których przyszło dwóm młodym instrumentalistkom dorastać sprawiły, że otrzymaliśmy piosenki, które chociaż znamy bardzo dobrze, są dla nas czymś zupełnie nowym.

Czocher i Rani w Toruniu zaprezentują najsłynniejsze utwory grupy Republika i Grzegorza Ciechowskiego. Usłyszymy więc „Mamonę”, „Telefony” „Śmierć na pięć” czy „Odchodząc”.

– Niebezpieczeństwo porażki pojawiło się już na wstępie – mówi Hanna Rani. – Co z tekstami? Czy kompozycjom Grzegorza Ciechowskiego można odebrać tak ważny ich element jak tekst, słowo, poezja? Czy po raz kolejny sprawdzi się sentencja, że „muzyka potrafi wyrazić więcej niż słowa”? I tak projekt zrealizowany z myślą jednokrotnego wykonania, cały czas gdzieś nam towarzyszy i cieszymy się, że przyjmowany jest tak ciepło.