Dobre wyniki kolarzy Akademii Copernicus

Podczas zawodów w Grodzisku na podium stanęli Artur Lewandowski (1 miejsce) i Maciej Kwiatkowski (3 miejsce). (fot. nadesłane)

W ubiegły weekend (9-10.04) kolarze Akademii Copernicus brali udział w zawodach w Grudziądzu i Grodzisku Mazowieckim.

W sobotę 9 kwietnia odbył się wyścig przełajowy o Grand Prix Grudziądza. Jak zwykle organizatorzy Grand Prix stanęli na wysokości zadania wykazując się bardzo dobrą organizacją imprezy. Na trudnej technicznie trasie zawodnicy Akademii ponownie błysnęli formą i pięciokrotnie stanęli na podium.

Na starcie pierwszego wyścigu stanęły młodziczki, które do przejechania miały 2 rundy po około 2,5 km każda. Klasą dla siebie była Olga Wankiewicz, która wjeżdżając na drugą rundę oderwała się od konkurentek i zameldowała się pierwsza na mecie z kilkunastosekundową przewagą. Bardzo waleczną postawą wykazała się także Nikola Maj. Nikola jechała przez cały wyścig na na trzeciej pozycji tracąc ją przed samą metą.

Drugi wyścig, także na dwóch rundach, przeznaczony był dla żaków. Zgodnie z przewidywaniami wygrał Franek Kaczorowski z 30-metrową przewagą. Świetnie zaprezentował się Juliusz Marski, który po wspaniałej walce zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Ostatni wyścig (4 rundy) przeznaczony był dla młodzików. Zawodnicy Akademii zajęli drugie i trzecie miejsce na podium: Radek Frątczak i Dominik Żebrowski. Wyścig mógł wygrać Radek, gdyby nie popełnił dwóch błędów skutkujących upadkami, z tego ostatni na 90 m przed metą! Dzielnie walczył Dominik odpierając ataki konkurentów i dowożąc do mety trzecie miejsce.

Wyniki pierwszej dziesiątki:
Kategoria żak
1. Franciszek Kaczorowski
3. Juliusz Marski

Kategoria młodziczka
1. Olga Wankiewicz
4. Nikola Maj

Kategoria młodzik
2. Radosław Frątczak
3. Dominik Żebrowski
5. Hubert Mika
7. Mateusz Sawicki
9. Szymon Korniak
10. Kamil Wróblewski

Grodzisk Mazowiecki przywitał deszczową pogodą zawodników, którzy stanęli w niedzielę 10.04. na starcie III Memoriału Eryka Stolarza, będącego otwarciem sezonu kolarskiego na Mazowszu. Wśród startujących byli juniorzy Akademii Copernicus, którzy do pokonania mieli fatalne warunki atmosferyczne, 66 km trasy (6 okrążeń) i zawodników z 14 klubów.

Po starcie następowały ataki zawodników z różnych klubów. Na 15 kilometrze uformowała się 5-osobowa ucieczka, w której było dwóch zawodników Copernicus – Artur Lewandowski i Maciej Kwiatkowski. Uciekająca piątka zgodnie współpracowała osiągając 40 sekundową przewagę nad peletonem i zdążała do mety, aby rozegrać między sobą walkę o pierwsze miejsce. Na 3 kilometry przed metą z powodzeniem zaatakował Artur Lewandowski, uzyskując przewagę pozwalającą mu na samotne przejechanie mety. Pasjonujący finisz rozegrała pozostała czwórka, wynikiem którego trzecie miejsce na podium przypadło Maciejowi Kwiatkowskiemu. Reszta zawodników Akademii przyjechała w peletonie uzyskując miejsca: Adrian Brzozowski – 9, Łukasz Ochocki – 10, Przemysław Kaczmarek -15.