Dom Mikołaja Kopernika zostanie zamknięty. Sprawdź dlaczego!

Fot. nadesłane

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na uroczysty finisaż starej ekspozycji w Domu Mikołaja Kopernika, który odbędzie się w czwartek 31 sierpnia o godzinie 12:00. Wydarzenie to zainauguruje jednocześnie pożegnalny weekend z miejscem narodzin toruńskiego astronoma, które z dniem 4 września zostanie zamknięte celem przeprowadzenia gruntownej rewitalizacji i otwarte ponownie, najprawdopodobniej w czerwcu 2018 roku przy okazji Dni Miasta Torunia.

– Na uroczystości obecni będą m.in. dyrektor Marek Rubnikowicz, byli pracownicy Muzeum Okręgowego, którzy tworzyli starą ekspozycję z lat 70-tych, przedstawiciele władz miejskich oraz grono obecnych pracowników, którzy opracowują już nowe wyposażenie – wyliczają organizatorzy wydarzenia. – Na finisażu eksponowane będą także plakaty wystaw czasowych z lat minionych, galeria znanych osobistości, które odwiedziły rodzinny dom astronoma, zdjęcia z przeróżnych uroczystości, księga pamiątkowa oraz inne archiwalne materiały.

Przypomnijmy, że pełen atrakcji pożegnalny weekend odbędzie się w dniach 2-3 września. W programie imprezy m.in. wykłady, prelekcje, prezentacja planów oraz grafik koncepcyjnych nowej ekspozycji, gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych, konkursy z nagrodami w postaci książek o tematyce kopernikańskiej oraz piernikowe stoisko, na którym będzie można samodzielnie upiec toruński przysmak przedstawiający Mikołaja Kopernika.