Druga twarz opery – musicie to zobaczyć [wideo]

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki nie zwalnia tempa. Niedawno zakończył się tu Festiwal Filmowy Tofifest, a już 11 grudnia będzie można usłyszeć filmowe przeboje w zaskakującej aranżacji. Na deski tej jednej z najnowocześniejszych scen koncertowych w kraju trafi show Opera Night Group „Od Disneya do Klasyki”.

Operowe show „Od Disneya do Klasyki” to koncert, na który składają się najpiękniejsze arie i duety operowe, piosenki z filmów o Bondzie oraz najsłynniejsze melodie z bajek Disneya, a także utwory m.in. Sinatry, Niemena i Adele.

Młodzi artyści z Poznania łączą tradycję i współczesność – opera i elektronika podczas tego samego koncertu? W ich wykonaniu wszystko jest możliwe. To już specjalność Opera Night Group – klasycznie wykształceni śpiewacy operowi są elastyczni i występują w każdym miejscu z różnym składem instrumentalnym: od orkiestr symfonicznych do współczesnej elektroniki. W CKK Jordanki 11 grudnia pokażą repertuar, w którym klasyczne instrumenty takie jak harfa, fortepian i skrzypce grają na jednej scenie w towarzystwie nowoczesnej i zyskującej coraz większą popularność muzyki elektronicznej.

Show „Od Disneya do Klasyki” to jednak nie tylko muzyka. Oryginalność spektaklu to niesamowite aranżacje na trzy doskonałe głosy operowe, współczesne i klasyczne instrumentarium oraz współgrające z muzyką fenomenalne efekty świetlne, wizualizacje, teledyski oraz ruch sceniczny, które można porównać tylko do Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway.

Poziom, jaki w krótkim czasie osiągnęli młodzi muzycy z Poznania, przyniósł im sukcesy także za granicą. – Debiutowałem jeszcze na studiach we włoskim mieście Lucca główną partią w operze Bernsteina „Candide”. Za tę rolę zdobyłem Nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. Od tej pory współpracuję z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju – mówi tenor Voytek Soko, główny solista Opera Night Group.

Na scenie występuje razem z żoną Agnieszką Sokolnicką, utalentowaną skrzypaczką i sopranem lirycznym. Wspólnie tworzą duet artystyczny, który koncertował na wielu scenach teatrów i filharmonii w Polsce, jak również w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ich głosy są zupełnie różne, ona jest sopranem lirycznym i czaruje słodką i wdzięczną barwą głosu, on jako tenor dramatyczny dysponuje energią i mocą, a jako duet tworzą niezwykle zgraną całość.

Trzecia solistka Opera Night Group to Ilona Krzywicka, to sopran o bogatej barwie, zdobywający uznanie na scenach w kraju i za granicą. Przez 3 sezony była solistką studia operowego „Atelier Lyrique” przy Operze Narodowej w Paryżu, nagrodzona nagrodą „Prix Lyrique AROP 2012” dla najlepszej solistki sezonu. Od prawie 10 lat jest podopieczną wielkiej divy światowych scen Teresy Żylis-Gara. Wykonuje pieśni, oratoria, koncertuje, ale najlepiej czuje się w operze

Młodzi śpiewacy nie stronią od klasyki, ale nie są obciążeni operową manierą i z łatwością odnajdują się w nowoczesnej stylistyce. Dlatego show „Od Disneya do Klasyki” Opera Night Group w przeciwieństwie do tradycyjnej opery zadowoli nie tylko publiczność o konserwatywnych gustach. Większość repertuaru spektaklu stanowią utwory współczesne, ale proporcje między klasyką i nowoczesnością gwarantują niezapomniane widowisko operowe.

Spektakl Opera Night Group „Od Disneya do Klasyki” odbędzie się w CKK Jordanki 11 grudnia br. o godz. 18.

https://youtu.be/q1c8JdAUTks    „Nella Fantasia”

https://www.youtube.com/watch?v=QOsfHxZDbD8    „Tonight, tonight”

https://youtu.be/4MhtZu5OCvQ       „O mio babbino caro”

https://youtu.be/Uuc8RmyXLwA     „Ombra mai fu”

 

Bilety w cenie 75 zł do nabycia:

  1. kasy CKK Jordanki
  2. BILETY24.PL

https://www.bilety24.pl/opera/opera-night-group-filmowo-operowo-od-disneya-do-klasyki-28004?id=139105