Drugi koncert w ramach cyklu „Schody do Nieba” już dziś w toruńskim klubie Niebo

„Schody Do Nieba” to cykl koncertów jazzowych. Jako pierwszy wystąpił Bogdan Hołownia i Wojtek Pulcyn (fot. oficjalna strona klubu)

Drugi już koncert jazzowy w ramach cyklu „Schody do Nieba” odbędzie się dziś w toruńskim klubie Niebo. Już o godzinie 19.00 wystąpi Michał Tokaj Trio. Koncert odbędzie się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego.

Michał Tokaj to pianista jazzowy pochodzący z Warszawy. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na scenie jazzowej zadebiutował w 1993 roku. W 2002 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Dzisiejszy koncert rozpocznie się o godzinie 19 w klubie Niebo przy Rynku Staromiejskim 1. W skład trio oprócz Michała Tokaja (pianino) wchodzą Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

„Schody Do Nieba” to cykl koncertów jazzowych. Na pierwszym z zaplanowanych dwunastu, który odbył się 24 lutego, wystąpili pianista Bogdan Hołownia i kontrabasista Wojtek Pulcyn.