Drugie zwycięstwo na Motoarenie, rekord Golloba pobity!

Chris Holder i Greg Hancock - to oni jako pierwsi pokazali, że na Motoarenie można jechać poniżej 57 sekund.

Drużyna Get Well Toruń pokonała 48:42 Unię Tarnów w drugim domowym spotkaniu PGE Ekstraligi. Oprócz żużlowców, na pochwałę zasłużyli toromistrzowie, którzy przygotowali świetną żużlową drogę, czego potwierdzeniem był dwukrotnie pobity rekord toru.

Od początku zawodów dało się zauważyć, że tor na Motoarenie jest świetnie przygotowany do jazdy. Zarówno Leon Madsen z Unii Tarnów, który wygrał pierwszy bieg, jak i wychowanek toruńskiego klubu Paweł Przedpełski, którego łupem padła druga odsłona dzisiejszego ścigania, osiągnęli czasy bardzo zbliżone do ówczesnego rekordu Tomasza Golloba z 23 maja 2010 roku (57,07s).

W trzeciej gonitwie sześcioletni rekord już się nie obronił. Kapitan „Aniołów” Chris Holder zameldował się na mecie jako pierwszy, a po chwili spiker zawodów ogłosił, że 56,83s to czas w jakim Australijczyk dotarł na metę, co oznaczało nowy rekord i wywołało euforię na trybunach.

Holder ze swojego wyczynu cieszył się bardzo krótko. Czwarty wyścig padł łupem Grega Hancocka, dla którego było to pierwsze domowe zwycięstwo na Motoarenie, a za chwilę okazało się że również rekordowe. Hancock przejechał cztery okrążenia w czasie 56,40s.

Po przerwie związanej z równaniem toru, kolejnego rekordu już nie udało się pobić, co nie oznaczało braku emocji. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak drużyna Get Well potrafiła utrzymywać dziesięciopunktową przewagę, którą uzyskała na początku zawodów.

Mimo, iż żużlowcy Unii dotrzymywali kroku gościom, to nie przekładali tego na uzyskiwane rezultaty. Dopiero w gonitwie numer jedenaście udało im się zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo biegowe. Dało im to jednak bardzo pozytywny impuls, zaś „Anioły” nie potrafiły się przeciwstawić dobrze jadącym gościom.

Na szczęście przewaga uzyskana w pierwszej części zawodów wystarczyła, i ostatecznie to Get Well zwyciężył 48:42. Najlepszym zawodnikiem toruńskiego zespołu okazał się nowy rekordzista toru na Motoarenie – Greg Hancock (10 punktów).