Drużyna Axla TrzyDoZera.pl Toruń w finałach mistrzostw Polski!

Torunianie drugi raz wystąpią w finałach mistrzostw Polski. Przed rokiem, w swoim debiucie, uplasowali się na 10. miejscu (fot. Adam Zakrzewski)

W środę 8 kwietnia drużyna Axla TrzyDoZera.pl Toruń rozpocznie rywalizację w finałach mistrzostw Polski w curlingu. Turniej, z udziałem dwunastu zespołów, odbędzie się w Warszawie.

Organizatorzy zmagań, z powodu kłopotów technicznych (brak możliwości odpowiedniego przygotowania dwóch dodatkowych torów), dwa tygodnie przed mistrzostwami zmienili ich regulamin. Zamiast dwóch grup powstały cztery, po trzy drużyny w każdej. Nasz zespół trafił do grupy A, w której zmierzy się z Sopot Curling Team (8 kwietnia, godz. 20) oraz Monkey Man Łódź (9 kwietnia, godz. 12).

– To trudni i wymagający przeciwnicy – mówi Radosław Kowalski, zawodnik toruńskiego zespołu. – Ekipa z Trójmiasta jest aktualnym mistrzem Polski. Łodzianie z kolei należą do ścisłej krajowej czołówki. W ostatnim czasie z tymi zespołami prowadziliśmy jednak wyrównane boje. Z sopocianami przegraliśmy w lidze jednym punktem, a drużynę Monkey Man pokonaliśmy w eliminacjach do MP.

Torunianie drugi raz wystąpią w finałach mistrzostw Polski. Przed rokiem, w swoim debiucie, uplasowali się na 10. miejscu. Tym razem cele mają bardziej ambitne.

– W życiu każdego sportowca przychodzi taki moment, w którym przestaje być żółtodziobem – twierdzi skip drużyny Bartosz Jakubowski. – Kiedy jest już w danym sporcie na tyle długo, że musi zacząć udowadniać swoją wartość zwycięstwami. Myślę, że my znajdujemy się właśnie w takim momencie. Byliśmy już w finałach MP w zeszłym roku, a w tegorocznej Polskiej Lidze Curlingu zajęliśmy miejsce w połowie stawki. Nie wypada nam już mówić o zdobywaniu cennego doświadczenia i cieszyć się z podjęcia wyrównanej, choć przegranej, walki z mistrzami. Naszym celem od tej pory muszą być zwycięstwa z najlepszymi i w najważniejszych meczach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w finałach będzie wiele bardziej utytułowanych drużyn i to one będą faworytami, ale mam wewnętrzne przekonanie, że jeżeli zagramy na maksimum naszych możliwości, to z każdą z nich możemy wygrać. Z takim nastawieniem jedziemy do Warszawy. Jeżeli nie uda nam się wygrać ze wszystkimi, ale zajmiemy miejsce w pierwszej szóstce, też będziemy zadowoleni, bo będzie to najwyższa lokata w historii naszych występów na szczeblu krajowym.

Dodajmy, że Axel TrzyDoZera.pl wybiera się do Warszawy w pięcioosobowym składzie. Oprócz wspomnianych Jakubowskiego i Kowalskiego, w mistrzostwach Polski będą występowali: Sebastian Lichy, Paweł Piotrowicz i grający trener Mateusz Kulik. Udział toruńskiej drużyny w mistrzostwach Polski jest dofinansowany ze środków finansowych Miasta Toruń.

Oto bilans dotychczasowych spotkań Axla TrzyDoZera.pl Toruń z grupowymi rywalami.

Sopot Curling Team

4:8 (Mentor Toruń Cup 2013) i 6:7 (Polska Liga Curlingu 2014/2015)

Monkey Man Łódź

2:5 (finały MP 2014), 4:12 (Polska Liga Curlingu 2014/2015) i 4:3 (eliminacje do MP 2015).

zyczenia