„Drużyna Wojtka” zaprasza na wystawę

Akademia od początku swojego istnienia związana jest z Podgórzem (fot. nadesłane)

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy uczestników zajęć Akademii Poznańskiej, prowadzonych przez malarza – Wojtka Ociesę. Wystawa czynna będzie do 31 lipca 2014 r.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 26 czerwca, o godzinie 13.00. Akademia Poznańska to pracownia malarza Wojtka Ociesy, która swoją siedzibę ma na Podgórzu, przy ulicy Poznańskiej 28.

– Pracownia to dom pełen sztuki, to pracownia, gdzie w przyjaznej atmosferze, w grupach trwa nauka rysunku, malarstwa, dyskutuje się o sztuce i architekturze – opowiada Wiesława Budrowska z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu . – Na mapie kulturalnego Torunia, Akademia Poznańska istnieje od września 2006 roku. Stworzona została z myślą o tych wszystkich, którzy – niezależnie od wieku, pragną rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Na zajęcia uczęszczają zarówno dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, ale też dorośli. Często jest to młodzież, która przygotowuje się do egzaminów na kierunki artystyczne i architekturę.

Nauka rysunku i malarstwa obejmuje m.in.: martwą naturę, postać, portret, rysunek z wyobraźni, ćwiczenia w zakresie konstrukcji, perspektywy, kompozycji, światłocienia, kreski, techniki rysunkowe i malarskie, studium koloru.

Akademia od początku swojego istnienia związana jest z Podgórzem, dlatego kilkakrotnie brała udział w piknikach sztuki organizowanych w lewobrzeżnej części Torunia.

Drużyna Wojtka – wystawa rysunku i malarstwa
26.06.2014 (czwartek), godz. 13.00
Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu