Dublet „Mikiego”, gol kapitana i FC Toruń już w pierwszej czwórce!

Marcin Mikołajewicz powiększył swój dorobek strzelecki. (fot. Łukasz Piecyk)

FC Toruń w niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy wygrał 3:1 z Gwiazdą Ruda Śląska.

Niemal pół godziny trzeba było czekać, zanim torunianie rozwiążą worek z bramkami, ale cierpliwość się opłaciła w ostatecznym rozrachunku. W 27. minucie na 1:0 dla FC Toruń trafił Marcin Mikołajewicz. Najlepszy strzelec torunian i zarazem całej ligi zamknął akcję przy długim słupku. W 32. minucie udało się wypracować dwubramkową zaliczkę – tym razem Mykoła Morozow wycofał futbolówkę do Michała Suchockiego, a kapitan gości potężnym strzałem pokonał Krystiana Brzenka. Miejscowi ryzykowali, grając bez nominalnego bramkarza, ale zamiast złapać kontakt, to stracili trzeciego gola. Na 22 sekundy przed końcem piłkę przejął Mikołajewicz i podwyższył na 3:0. Ekipę Gwiazdy stać było jedynie na honorowe trafienie.

Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha wskoczyli dzięki tej wygranej do pierwszej czwórki FE kosztem Red Devils Chojnice, którzy zaledwie zremisowali 3:3 z GAF-Omegą Gliwice. Torunianie w następną sobotę goszczą AZS UŚ Katowice (godz. 16).

Źródło: magazynpilkarz.pl