Dwie kontrole – dwóch pijanych kierowców

W odstępie kilku godzin, na toruńskich drogach zatrzymano aż dwóch nieodpowiedzialnych kierowców (fot. Łukasz Piecyk)

Dwa zatrzymania – dwóch pijanych kierowców – tak przedstawia się czwartkowa, rutynowa kontrola, którą przeprowadzili policjanci z toruńskiej drogówki. Pierwsza nietrzeźwa została zatrzymana około godziny 8.00, drugi kierowca zaś po 17.

– W czwartek policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa – informuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik toruńskiej policji. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-letnia kierująca ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło około godz. 8:00. Funkcjonariusze z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali na ul. Bydgoskiej do kontroli osobowego mercedesa. Auto jechało bez włączonych świateł. Za kierownicą siedziała 30-latka. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej charakterystyczną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta miała ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany o 17

– Kilka godzin później policjanci z Rubinkowa na Szosie Lubickiej zatrzymali do kontroli dostawczego forda – dodaje rzecznik policji. – Okazało się, że 40-letni kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło około godz. 17:00. Policjanci z Rubinkowa na Szosie Lubickiej zatrzymali do kontroli dostawczego forda transita. W trakcie rozmowy z 40-letnim kierowcą mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna mógł wcześniej spożywać alkohol.
Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może grozić utrata prawa jazdy i do 2 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie o losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.