Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Dwór Artusa będzie świętować pełnoletność. Na 18. urodziny mocne nazwiska na Forte Artus Festival
Maciej Koprowicz 4 października, 2013, 14:27 Aktualności Dwór Artusa Kultura i rozrywka
fot.PaweĹ, Przybyszewski_Nosowska-2
Jedną z gwiazd w Dworze Artusa będzie Kasia Nosowska (fot. Paweł Przybyszewski/nadesłane)

18 wydarzeń na 18. urodziny – tak uświetni swój jubileusz Centrum Kultury Dwór Artusa. Słynni muzycy, literaci, aktorzy i dziennikarze jak co roku pojawią się w Toruniu z okazji Forte Artus Festivalu.

Festiwal otworzy 5 października koncert znanej z duetu Sistars Natalii „Natu” Przybysz, tym razem w repertuarze legendarnej wokalistki Janis Joplin. 11 października na scenie Artusa pojawi się Zbigniew Wodecki, od występu na tegorocznym OFF Festivalu uwielbiany także przez młodych słuchaczy. Tydzień później toruńskiej publiczności zaprezentuje się Anita Lipnicka, promująca płytę „Vena Amoris”. Wielbiciele jazzu nie mogą przegapić koncertów Litwinów z Three Stones Quartet (24.10), Grażyny Auguścik w repertuarze Nicka Drake’a (2.11) i toruńskiej legendy gatunku, Bogdana Hołowni w towarzystwie Wojciecha Pulcyna (10.11). 25 października Artus zaprasza na poetycki wieczór z Jackiem Kleyffem. Młodych słuchaczy 3 listopada przyciągnie muzyczny król Internetu, CeZik. Starsi zaś z przyjemnością powrócą pamięcią do czasów, gdy na polskiej scenie królował Czesław Niemen, za sprawą koncertu jego córki Natalii (17.11).

Jednym z najważniejszych punktów festiwalu będzie występ wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna – 20 października przedstawi monodram „Wokół Szekspira”. Miłośnicy kina będą mieli też okazję porozmawiać z Jolantą Fraszyńską (8.11). Jesienią do Artusa zawitają również dziennikarz Marcin Meller (13.10), mistrz słowa prof. Jerzy Bralczyk w towarzystwie satyryka Michała Ogórka (27.10) oraz pisarz Andrzej Stasiuk (15.11).

Festiwal zamknie 20 listopada solowym koncertem Kasia Nosowska, na co dzień liderka zespołu Hey.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także