Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Dwór Artusa: spotkanie Klubu Melomana oraz koncert symfoniczny
Michał Ciechowski 21 października, 2013, 20:19 Aktualności Dwór Artusa Kultura i rozrywka Miasto
Portrety
Łukasz Długosz – laureat Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. Jean-Pierre'a Rampala w Paryżu (fot. M. Wideryński)

W najbliższą sobotę w Dworze Artusa odbędą się dwa ciekawe wydarzenia. Miłośnicy muzyki będą mogli uczestniczyć w koncercie symfonicznym, który będzie następstwem spotkania Klubu Melomana.

26 października o godzinie 16.30 w Kafeterii Dworu Artusa odbędzie się Spotkanie Klubu Melomana. Gośćmi wydarzenia będą: Łukasz Długosz, Jerzy Salwarowski oraz Rafał Kłoczko. Następnie, około godziny 18, w Sali Wielkiej Dworu Artusa rozpocznie się wyjątkowy koncert symfoniczny.

W roli głownej usłyszymy Łukasza Długosza – laureata Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. Jean-Pierre’a Rampala w Paryżu, który dla flecistów jest tym, czym warszawski Konkurs Chopinowski dla pianistów.

Toruński koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej usłyszymy koncert fletowy h-moll op. 30 Bernharda Romberga.
W drugiej części koncertu zabrzmi III Symfonia Szkocka Felixa Mendelssohna-Bartholdiego. Kompozycja, zadedykowana Wiktorii – królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii, jest jednym z mistrzowskich dzieł Mendelssohna.

Całość poprowadzi Maestro Jerzy Salwarowski – wieloletni kierownik artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także