Dwór Artusa: stawiamy na sztukę

Koncerty, spotkania i wernisaże – tak przedstawia się kwiecień w Dworze Artusa (fot. Tytus Szabelski)

Słowiańskie rytmy, podróż na Bałkany, wspomnienie Jonasza Kofty to tylko niewielki wycinek z tego, co odbędzie się w najbliższych tygodniach w Dworze Artusa. Muzycznym zwieńczeniem miesiąca będą dwa wielkie koncerty.

– Na początek Dwór Artusa zaczaruje Alosza Awdiejew – człowiek legenda, który od lat bawi słowiańską publiczność – zapowiada Łukasz Wudarski, kierownik artystyczny placówki. – Już 9 kwietnia artysta w Toruniu zagra swoje największe dumki i ballady.

Na Bałkany przeniesie zaś swoich fanów zespół Balkan Sevdah, który w Toruniu zawita już 13 kwietnia. Artyści promować będą album „Sevdalinki – pieśni z Bośni”, który w sprzedaży dostępny będzie na początku kwietnia.

– Pierwsze dziesięć osób, które zakupi wejściówkę na koncert i okaże legitymację studencką lub kartę absolwenta UMK, otrzyma drugi bilet za złotówkę – zaznacza przedstawiciel Dworu Artusa. – To doskonała okazja, aby skorzystać z oferty kulturalnej przygotowanej przez naszą placówkę.

A ta jest naprawdę bogata, bo już 17 kwietnia w Sali Wielkiej usłyszeć będzie można utwory stworzone przez Jonasza Koftę i Janka Wołka. Piosenki artystów będzie wykonywać niezwykłe trio – Anna Stankiewicz, Janusz Strobel oraz legenda fortepianu – Andrzej Jagodziński.

– Do Dworu Artusa warto zajrzeć także 19 kwietnia, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sztuka w Artusie”, poświęcone Pieterowi Brueglowi Starszemu – dodaje Łukasz Wudarski. – Swoisty malarski reportaż zachwyci niejednego miłośnika renesansu i późnego gotyku.

Sztuka w Dworze Artusa pojawi się także dzięki spotkaniu z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami, którzy opowiedzą o swojej wyprawie do Kaszmiru. Miłośnicy dobrego humoru będą zaś mieli okazję podziwiać spektakl Toruńskiej Grupy Improwizacyjnej „Teraz”, która wystawi „Akty zgonu”. Przedstawienie w całości oparte zostanie na współpracy z publicznością.

– Koniec kwietnia to dwa wspaniałe koncerty – grupy Mikromusic, której towarzyszyć będzie Skubas, oraz Natalii Przybysz wraz z formacją Shy Albatross – podsumowuje Wudarski. – Artyści nie raz gościli już w Toruniu, jednak nie w takim składzie. Tego nie można przegapić.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są zarówno na stronie internetowej Dworu Artusa, jak i w kasie biletowej placówki codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 18.00.