Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Dzieci z Bullerbyn zjawią się w Baju Pomorskim [zdjęcia z próby]
Teatr "Baj Pomorski" 28 listopada, 2014, 10:52 Fotogalerie Kultura i rozrywka
dzieci z bullerbyn w teatr baj pomorski 005 łukasz piecyk
Wszystkie bilety na spektakl premierowy zostały sprzedane, ale okazję do zobaczenia przedstawienia będziemy mieli także w grudniu (fot. Łukasz Piecyk)

W niedzielę w Teatrze „Baj Pomorski” odbędzie się premiera spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. To jedno z najbardziej wyczekiwanych przedstawień z cyklu „Lektury z naszego dzieciństwa”. O tym, jakie książki zostaną przeniesione na deski teatru, zdecydowali sami widzowie. 

Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle – to właśnie te dzieci z książki Astrid Lindgren pokażą widzom, czym jest prawdziwa zabawa, przyjacielska współpraca i tolerancja.

– Można powiedzieć, że przybliżamy dzieciom nasze lektury, bo wychowaliśmy się z reżyserem na tej samej literaturze – mówi Zbigniew Lisowski, dyrektor teatru „Baj Pomorski”. – Projekt scenograficzny, który zobaczymy na premierze, to dla mnie „pudełko wyobraźni”, w którym ukryte są wspomnienia. Zależy nam na tym, by był to spektakl, który zawęzi relacje rodzica z dzieckiem, dlatego śmiało można nazwać „Dzieci z Bullerbyn” przedstawieniem familijnym.

Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu, przyznaje, że bohaterowie Astrid Lindgren to zawsze wyjątkowe osoby.

– Jako twórca teatru dla dzieci zazdroszczę tej autorce jej umiejętności spojrzenia na świat dziecka i na to, co je interesuje, w sposób twórczy i jednocześnie bardzo prawdziwy – mówi reżyser. – Kocham w Astrid Lindgren to, że tworzy dzieci mądrzejszych od dorosłych.

Spektakl premierowy został wykupiony. Będzie można go zobaczyć jeszcze w dniach od 3 do 5 grudnia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także