Dzień Dziecka w Toruniu – zobacz, gdzie zabrać pociechę

Liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotował m.in. Teatr "Baj Pomorski" oraz Ogród Zoobotaniczny w Toruniu (fot. sxc.hu)

Dzień Dziecka już w niedzielę! Sprawdź, gdzie możecie wspólnie ze swoimi pociechami spędzić pierwszy dzień czerwca.
„Średniowieczne zabawy dziecięce”, Dom Eskenów, ul. Łazienna 16,  godz. 11.00, wstęp 4 zł

Zabawy wzorowane na grach sprzed kilkuset lat znanych z obrazów dawnych mistrzów Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35, od godz. 13.00 „Zabawa po japońsku” – sposób na ciekawe i proste gry zręcznościowe i logiczne dla dzieci rozwijające wyobraźnię i kreatywność.

 godz. 11.00, parter CSW Dzień Dziecka w CSW „Wędrówki z niesporczakiem”

Jak co roku CSW przygotowało dla małych (i większych) mieszkańców Torunia coś bardzo specjalnego. Czy wiecie, gdzie na toruńskiej Starówce znaleźć można smoka, lwa albo papugę? Gdzie na Bydgoskim Przedmieściu czai się lis? Podczas WĘDRÓWEK Z NIESPORCZAKIEM nie tylko odnajdziecie różne fantastyczne stworzenia, ale dowiecie się także wiele o współczesnej architekturze! Wstęp jest wolny, a na zwycięskich wędrowców czeka pyszna nagroda w kawiarni Lenkiewicz! WĘDROWKI Z NIESPORCZAKIEM – mikroskopijnym stworzeniem, które jest w stanie przetrwać najstraszniejszą katastrofę i co więcej, stało się inspiracją współczesnych artystów i architektów. NIESPORCZAK zaprosi nas do gry miejskiej: na wyznaczonej przez niego trasie, wiodącej przez toruńską Starówkę i Bydgoskie Przedmieście, będziecie musieli znaleźć kolejne zwierzaki i fantastyczne stworzenia, które na co dzień ukrywają się w tkance miasta. Jeśli uda się Wam wykonać wszystkie zadania NIESPORCZAKA, czeka Was pyszna nagroda w kawiarni Lenkiewicz! Trasa: Bydgoskie Przedmieście i Starówka, pierwsza grupa (trasa łatwa, dzieci do 8 lat), druga grupa ( trasa trudniejsza, dzieci powyżej 8 lat).

• godz. 11.00-17.00 Dzień dziecka w „Młynie Wiedzy”

Na piknik dla małych i dużych dzieci centrum nauki zaprasza przed dawne Młyny Richtera przy ul. Władysława Łokietka 5.

• godz. 11.00 Dzień Dziecka w Muzeum, Dom Eskenów, wstęp 4 zł

„Średniowieczne zabawy dziecięce” – zabawy wzorowane na grach sprzed kilkuset lat znanych z obrazów dawnych mistrzów

• godz. 13.00 Dzień Dziecka w Muzeum, Kamienica pod Gwiazdą

„Zabawa po japońsku” – sposób na ciekawe i proste gry zręcznościowe i logiczne dla dzieci rozwijające wyobraźnię i kreatywność.

• Dzień Dziecka z „Bajem Pomorskim”

• godz. 12.00 spektakl „Historia Calineczki”
• godz. 13.30 piknik rodzinny w teatralnym ogrodzie połączony z warsztatami dla dzieci oraz specjalna „Strefa dla Dorosłych”, gdzie rodzice skorzystają m.in. z porad dietetyków, zapoznają z ofertą wakacyjną biur podróży, poznają możliwości młodych toruńskich fotografów i wypoczną w Bajecznym ogrodzie. W programie także cukiernicze eksperymenty Adama Sowy oraz tajemniczy „Ogród doświadczalny” toruńskiego Młyna Wiedzy nawiązujący do „Historii Calineczki”.

• godz. 12:00-15:00 Dzień Dziecka w Ogrodzie Zoobotanicznym, obowiązuje bilet wstępu

W niedzielę 1 czerwca zapraszamy do świętowania Dnia Dziecka w Ogrodzie Zoobotanicznym. Pod Altaną Dydaktyczną odbędzie się spotkanie z Panią Izą Niewiadomską-Labiak – pisarką, malarką i ilustratorką – autorką książek dla małych i duzych, podczas którego nie zabraknie czytania, lepienia i malowania.

• Marsz dla Życia i Rodziny, stowarzyszenie zaprasza całe rodziny do udziału w Marszu, dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka

O godz. 12.30 Msza Św. w Katedrze Świętych Janów, o godz. 14.00 – Początek Marszu na Rynku Staromiejskim.