Ekshibicjonista w Toruniu. Około 40-letni mężczyzna obnaża się przed studentkami

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy czynów zabronionych (fot. Łukasz Piecyk)

Więcej patroli policji oraz straży miejskiej pojawiło się w okolicach kampusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po doniesieniach o grasującym tam ekshibicjoniście. Mężczyzna parokrotnie obnażył się już przed studentkami.

Ostrzeżenie o zdarzeniu pojawiło się niedawno na jednym z portali społecznościowych. Studentka opisała w nim sytuację, która spotkała ją na przystanku autobusowym aula UMK, na którym nieznany jej mężczyzna patrzył na nią i wykonywał „inną czynność seksualną”. Jak relacjonowała, działo się tu przy obecności około trzydziestu osób.

– Mężczyzna po wszystkim wsiadł za mną do autobusu linii nr 40 i wysiadł równocześnie ze mną na przystanku przy ul. Żwirki i Wigury – relacjonuje dziewczyna. – Na szczęście czekała tam na mnie koleżanka z psem.

Około 40-letni mężczyzna o grubszej posturze ubrany był w kremową kurtkę i ciemne spodnie. Na głowie miał czapkę z daszkiem, na ramieniu zaś plecak z napisem Nike.

Ogłoszenie, które pojawiło się w internecie wywołało lawinę komentarzy. Z wielu dowiedzieć się można, że mężczyzna widywany był już w rejonie kampusu UMK, a także innych dzielnicach Torunia.

Jeżeli świadkowie podobnych zdarzeń nie chcą zgłaszać sprawy na policję, mogę poinformować o zdarzeniu wysyłając SMSa pod numer 608668986.

Na szczęście ekshibicjoniści zwykle nie są agresywni. W prawie ekshibicjonizm to tzw. nieobyczajne zachowanie – wykroczenie, za które grozi od nagany do ograniczenia wolności. Jeżeli poszkodowanym stanie się osoba małoletnia prokuratura może rozważyć zajście przestępstwa z art. 200 par. 4 KK., czyli Karze określonej w § 3 (do 3 lat pozbawienia wolności) podlega ten, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.