Ekskluzja czy inkluzja? – wystawa zdjęć w Bibliotece Pedagogicznej

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, o godzinie 17.00 (fot. nadesłane)

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza 28 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 do sali wystawowej Biblioteki przy ul. Dąbrowskiego 4 na wernisaż wystawy zdjęć „Ekskluzja czy inkluzja?” Prace zostały wykonane w ramach zajęć „Ekskluzja czy inkluzja? Fotograficzne warsztaty reporterskie dla amatorów zdjęć, wrażliwych na biedę i wykluczenie społeczne”.

– Warsztaty zorganizowano w dniu 18 kwietnia 2015 r. z okazji 15. Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu dla amatorów fotografowania reporterskiego i dokumentalnego, skupionego na temacie ubóstwa, bezdomności, wykluczenia społecznego – relacjonuje Wiesława Budrowska z Biblioteki Pedagogicznej. – Ich inspiracją była nagrodzona Pulitzerem legendarna fotografia autorstwa Kevina Cartera, znana na całym świecie pod tytułem „Struggling Girl”. Przedstawia ona sępa, który czyha na zgiętą w pół wychudzoną do granic 5-6-letnią dziewczynkę. Scena stała się jednym z symboli Afryki, wykorzystywanym przez publicystów, pisarzy, polityków i artystów..

Lokalne problemy i kwestie społeczne na fotografiach uczestników warsztatów zostały przedstawione w sposób stereotypowy, ale także artystyczny. Spotkanie i wykonane zdjęcia miały na celu nie tylko doskonalenie warsztatu fotograficznego, ale też krytyczną dyskusję na temat tych kwestii i sposobów ich rozwiązywania.

Wystawa będzie czynna do 14 maja 2015 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp jest wolny.