Elana gra dalej w Pucharze, dwie bramki Tomaszewskiego

W dniu dzisiejszym odbył się mecz 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Na stadionie przy ulicy Bema toruńska Elana podejmowała Spartę Brodnicę. Gospodarze zwyciężyli pewnie 3:0, a dwa trafienia dla żółto-niebieskich zanotował Krystian Tomaszewski.

Obie drużyny spotkały się stosunkowo niedawno, w ramach rozgrywek III ligi. Wtedy Elana również była lepsza wygrywając 2:0 po bramkach Bartosza Żurka i Tomaszewskiego. W dniu dzisiejszym, ta dwójka, potwierdziła ponownie swój patent na brodniczan.

Kluczowym aspektem dla przebiegu dzisiejszego spotkania była zmiana jakiej dokonał trener Tomasz Asensky w przerwie meczu wprowadzając Krystiana Tomaszewskiego za Patryka Aleksandrowicza. Niemal natychmiast po wznowieniu gry Bartek Żurek wyprowadził toruński zespół na prowadzenie, a w 77 i 90 minucie meczu podwyższył je Krystian Tomaszewski.

Kolejnym rywalem torunian w OPP będzie Piast Złotniki Kujawskie, zaś w najbliższy weekend żółto-niebiescy wracają do rywalizacji ligowej. Drużyna Elany uda się w sobotę do Świecia, gdzie zmierzy się z tamtejszą Wdą.