Elana Toruń w III lidze!

Po spotkaniu piłkarze świętowali awans wraz z kibicami. (fot. Adam Zakrzewski)

Drużyna Elany Toruń pokonała na własnym boisku Grom Osie 2:1 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie awans do III ligi.

Toruński zespół mógł zapewnić sobie promocję już tydzień temu, jednak porażka na wyjeździe z LTP Lubanie pokrzyżowała plany zawodnikom trenera Jabłońskiego. Dzisiejszy mecz dawał szansę, aby świętować sukces na własnym terenie.

Zespół z Osia po bardzo udanej rundzie jesiennej przeżywa kryzys. Ostatnie zwycięstwo Grom odnotował 18 kwietnia… przeciwko wspomnianej drużynie z Lubania.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla torunian, którzy wyszli na prowadzenie w 17 minucie. Dawid Zamiatowski dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Bartosz Maćkiewicz i uderzeniem głową zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Po 5 minutach wyrównał Wiktor Osiński. Piłkarze z Grodu Kopernika próbowali jak najszybciej wyjść na ponowne prowadzenie, jednak udało się to dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy. Kolejne uderzenie głową znalazło drogę do siatki, a strzelcem okazał się Cyprian Domeracki.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu i choć nie udało im się strzelić następnych bramek to pewnie dowieźli prowadzenie do końca. Po spotkaniu na stadionie przy ulicy Bema zapanowała euforia. Elana Toruń w przyszłym sezonie zagra na trzecioligowych boiskach!

Choć awans jest już zapewniony przed podopiecznymi trenera Jabłońskiego jeszcze cztery mecze (jedno spotkanie zaległe). Za tydzień piłkarze wybiorą się do Grudziądza na mecz z rezerwami Olimpii.