Elana Toruń z czwórką nowych piłkarzy

Jak nowi piłkarze zaprezentują się w barwach Elany? (fot. Łukasz Piecyk)

Karuzela transferowa ruszyła. W dniu dzisiejszym Elana Toruń przedstawiła czterech zawodników, którzy będą reprezentowali jej barwy podczas rundy rewanżowej. Są to: Bartosz Żurek, Krystian Born, Marcin Kajca oraz Piotr Charzewski.

Jako pierwszy został zaprezentowany najstarszy z towarzystwa – Marcin Kajca. 29-latek ma za sobą występy w pierwszej lidze jako zawodnik KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rundę jesienną spędził w drużynie Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, gdzie rozegrał 19 spotkań w których zdobył 7 bramek.

– Uważam, że gra w takim klubie jak Elana jest fajną sprawą dla każdego zawodnika – uważa Kajca. – Organizacja stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie. Co tu dużo mówić, mamy robotę do wykonania, gramy o utrzymanie i w tej chwili to jest najważniejsze.

Drugi z zaprezentowanych graczy, czyli Piotr Charzewski, również występował na zapleczu Ekstraklasy, lecz w barwach Dolcanu Ząbki. Gracz był już zawodnikiem Elany Toruń w latach 2008-2010. Charzewski od sezonu 2012/2013 reprezentował barwy Wisły Puławy.

– Wyszedłem z inicjatywą mojego powrotu do Torunia – twierdzi Charzewski. – Trener Asensky chętnie przystał na moją propozycję. Taki ruch z mojej strony wynika z sytuacji rodzinnej. Moi najbliżsi mieszkają w tym województwie i to właśnie tutaj chciałem szukać angażu. Udało się dogadać z Elaną z czego jestem zadowolony. Mimo lepszych propozycji finansowych z innych klubów to wybrałem toruński zespół, gdyż oprócz kwestii rodzinnych to bardzo cenie tutejsze stabilne warunki, zaplecze, czy też kibiców. Chcę pomóc drużynie w słabszym momencie i mam nadzieję, że utrzymamy się w III lidze.

Kolejnym zawodnikiem, który będzie grał w żółto-niebieskich barwach jest Bartosz Żurek. Bartek już od dłuższego czasu trenował z drużyną Elany. 22-latek jest wychowankiem Ponidy Nida Pińczów, ale prawdziwe szlify piłkarskie pobierał w szkółce Legii Warszawa.

– Cieszę się, że mogę zasilić drużynę Elany Toruń – mówi Bartosz Żurek. – Trenowałem tutaj jeszcze przed przerwą zimową. Wspólnie doszliśmy z klubem do porozumienia wobec naszej współpracy. Nie pozostaje nic innego tylko trenować i walczyć o utrzymanie.

Ostatnim z zaprezentowanych był 19-letni Krystian Born. Młodzieżowiec został wypożyczony do końca sezonu z Zawiszy Bydgoszcz.

– Chciałbym podziękować dyrektorowi Kniatowi za to, iż będę miał możliwość gry dla Elany – mówi Krystian Born. – Miałem już okazje uczestniczyć w sparingu, chciałem pokazać się z jak najlepszej strony i chyba to mi się udało. W Zawiszy grałem tylko w IV-ligowych rezerwach. Mam nadzieję, że tutaj otrzymam swoją szansę i przyczynie się do utrzymania Elany.

Jak powiedział dyrektor sportowy Elany Toruń Patryk Kniat prawdopodobnie nie są to ostatnie wzmocnienia toruńskiego zespołu. Wiadomo, że bardzo blisko parafrazowania umowy z Elaną jest Robert Kłos.