Elana wróciła na boisko

Fot. archiwum

Lider piłkarskiej trzeciej ligi grupy drugiej wznowił treningi. Zawodnicy Elany od samego początku pracują z dużym zaangażowaniem, aby na wiosnę nie mieć problemu z obronieniem zajmowanego miejsca. 
 
Pierwszy trening w tym roku przypadł 8 stycznia.
 
– Tradycyjnie rozpoczęliśmy od testów wydolnościowych i szybkościowych – mówi Rafał Górak, trener Elany Toruń. – Jestem bardzo zadowolony z ich rezultatów. Piłkarze nie próżnowali w teoretycznie wolnym okresie świąteczno-noworocznym, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do tematu.

Podczas inauguracyjnego treningu sztab szkoleniowy Elany obserwował nie tylko zawodników, którzy jesienią przyczynili się do wywalczenia pozycji lidera rozgrywek, ale także młodych piłkarzy akademii Elany oraz graczy testowanych. Ta ostatnia grupa liczyła pięć osób. Byli to Adrian Pytlik, Jakub Banach, Maciej Rożnowski, Damian Zagórski i Luka Stefanac. 

– Po pierwszym tygodniu podziękowaliśmy Rożnows
kiemu i Stefanacowi – informuje Rafał Górak. – Pozostała trójka wciąż trenuje z nami, ale wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.  

Elana pierwszy wiosenny transfer jednak już wykonała. Kadrę wzmocnił Dominik Kościelniak. 22-latek ostatnio występował w drugoli
gowym MKS-ie Kluczbork, ale w przeszłości regularnie grał na boiskach pierwszoligowych w barwach Chrobrego Głogów.

Toruński zespół ma także za sobą pierwszy test-mecz, w którym pokonał ŁKS Łódź 1:0