Elana wygrywa ze Spartą Brodnica. Policja interweniowała na trybunach, klub się odcina [zdjęcia, oświadczenie]

Wynikiem 2:0 zakończył się pierwszy mecz rundy wiosennej pomiędzy Elaną Toruń a Spartą Brodnica. Oba gole padły w drugiej połowie spotkania. Przed końcem pierwszej części meczu doszło jednak do interwencji policji w sektorze gości. Zarząd klubu odniósł się do tej sytuacji w specjalnym oświadczeniu, które publikujemy poniżej.

TKP Elana S.A. informuje, że odcina się od wszelkich decyzji policji jakie miały miejsce podczas sobotniego meczu mistrzowskiego Elana – Sparta Brodnica. Naszym zdaniem wejście i działania policji w sektorze kibiców gospodarzy były niewspółmierne do zakłócenia porządku i mogły doprowadzić do sprowokowania tłumu, a co za tym idzie do zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

Nie będzie naszej zgody na używanie gazu łzawiącego w sektorze, w którym są dzieci i kobiety. Odpalenie dwóch stroboskopów i kilku rac nie jest powodem do manifestowania siły policji na obiekcie gdzie rozgrywa mecze Nasza Drużyna.

Jako organizator zapewniamy, że nie prosiliśmy policji o interwencję w sektorze, w którym zasiadali nasi kibice. Jednocześnie dziękujemy stowarzyszeniom kibicowskim i organizatorowi dopingu, że stanowczymi komendami udało się nie dopuścić do sprowokowania i nie doszło do innych incydentów. 

Od kilku lat stadion Elany jest miejscem bezpiecznym, a sytuacja która miała dzisiaj miejsce rujnuje wizerunek klubu i wszystkich ludzi, którzy chcą dla Elany jak najlepiej.