Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Energa Katarzynki Toruń w Eurolidze!
Piotr Paczkowski 6 lipca, 2014, 20:23 Sport i rekreacja
archiwum
Katarzynki mają szansę na największy sukces w historii

W przyszłym sezonie koszykarki z grodu Kopernika będą miały okazję sprawdzić się w najbardziej elitarnych rozgrywkach europejskich. Zaproszenie od FIBA Europe pozwoli Katarzynkom po raz pierwszy w historii wziąć udział w Eurolidze Kobiet.

W rozgrywkach Euroligi weźmie udział 20 najlepszych europejskich zespołów. Mecze będą rozgrywane w całej Europie. Pierwsza faza turnieju to grupy, w których zespoły będą grać na zasadzie „każdy z każdym”.

Spotkania, w których Energa będzie gospodarzem, odbędą się w nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema. Katarzynki rozegrają tam również swoje mecze w ramach polskiej Tauron Basket Ligi.

Euroliga Kobiet to najbardziej prestiżowe rozgrywki europejskie, można je porównać do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Reprezentantom naszego kraju jeszcze nigdy nie udało się zdobyć, tego najważniejszego na Starym Kontynencie, trofeum. W 2002 i 2004 roku do finału dotarł Lotos VBW Clima Gdynia, jednak dwukrotnie przegrał z francuskim US Valenciennes Olympic. Największym sukcesem drużyny z Torunia, jest, jak dotąd, dotarcie do 1/8 finału FIBA EuroCup.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także