Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Energa zwycięża w Polkowicach, zadecyduje trzeci mecz
Karol Żebrowski 23 kwietnia, 2015, 22:30 Sport i rekreacja
koszy 134
Czy zawodniczki Energi zdobędą w niedzielę brązowe medale? (fot. Adam Zakrzewski)

Drużyna Energii Toruń pokonała 22 kwietnia w Polkowicach miejscowe CCC 61:65. Wynik ten sprawił, że rywalizacja zostanie przedłużona o kolejne spotkanie, które odbędzie się w Toruniu w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 17:00.

Przed spotkaniem rewanżowym o brązowy medal Basket Ligi Kobiet nastroje w toruńskiej drużynie nie były zbyt optymistyczne. Porażka na własnym parkiecie 53:69, a w szczególności jej ostatnia kwarta, w której Energa zdobyła tylko 3 punkty, nie napawały optymizmem.

Początek spotkania w Polkowicach był bardzo udany dla naszych zawodniczek. Pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 10:15. W drugiej odsłonie koszykarki Energi kontynuowały dobrą grę, do której dorzuciły jeszcze lepszą skuteczność zdobywając w tej kwarcie 25 punktów. Zupełnie nie radziły sobie za to gospodynie, które po raz kolejny potrafiły zdobyć tylko 10 punktów i podczas przerwy przegrywały 20:40.

Druga połowa mogła przypominać ostatnią kwartę spotkania w Toruniu. Energa była bardzo nieskuteczna i przez całą kwartę „uciułała” 6 punktów. Coraz lepsza gra zawodniczek CCC, które wygrały trzecią kwartę dziewięcioma punktami i zmniejszyły starte do 11 oczek, zapowiadało ciekawą końcówkę. Ostatnia odsłona gry to rozpaczliwa obrona wyniku Energi przed świetnie grającymi polkowiczankami. Na dwie minuty przed końcem spotkania przewaga wynosiła już tylko jeden punkt. Wtedy do gry włączyła się świetna Maurita Reid, która trafiła rzut trzypunktowy i pogrzebała nadzieję CCC na całkowite odrobienie strat.

Decydujące spotkanie odbędzie się w popularnym „Spożywczaku” przy ulicy Grunwaldzkiej 33/35.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także