Etnowyprawka Malucha: WODA i GLINA w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Podczas wakacyjnych zajęć dzieci wezmą udział w zajęciach związanych z wodą oraz gliną (fot. nadesłane)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na letnie edycje cyklu Etnowyprawka Malucha adresowanych do małych dzieci i ich opiekunów. Motywem przewodnim lipcowych spotkań będzie woda, sierpniowych zaś glina.

Etnowyprawka Malucha: woda!
24 lipca (czwartek), godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 6 do 20 m-cy); 
25.07., piątek, godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 21 m-cy do 3 lat).

Lipcowa Etnowyprawka Malucha będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się w Parku Etnograficznym w Kaszczorku. Tam, uczestnicy zajęć poznają dawne zajęcia wodne oraz obejrzą barki wodniackie.

– Dowiemy się co to takiego wiklinowa wiersza z sercem – informuje Olga Kwiatkowska, przedstawiciel Muzeum. – Na pewno będziemy wlewać, wylewać i chlapać do upadłego, a być może uda się nam złapać coś w sieć. Sprawdzimy też jak się niesie głos po wodzie. W razie deszczu dodatkowo poskaczemy w kałużach.

Zajęcia odbywać się będą w niewielkich grupach. Park Etnograficzny w Kaszczorku (dojazd we własnym zakresie; autobus nr 23 kursuje z Placu św. Katarzyny).

Opłata: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun), obowiązują wcześniejsze zapisy (od 14 do 22 lipca, e-mail:edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 56 6228943)

 

etnowyprawka+glina (1)

 

Etnowyprawka Malucha: glina!

7.08., czwartek, godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 6 do 20 m-cy);

8.08., piątek, godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 21 m-cy do 3 lat).

 

– W sierpniu ruszymy tropem gliny – dodaje Kwiatkowska. – Sprawdzimy jaka jest w dotyku i co się dzieje kiedy dodamy do niej wody. Będziemy odrywać, ugniatać i paćkać. Poznamy kształty, faktury i kolory glinianych naczyń. Sprawdzimy też gdzie gospodynie je przechowywały. Jak zwykle będzie czas na pieśń. Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska.

 

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Park Etnograficzny. Opłata: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun), obowiązują wcześniejsze zapisy (od 28 lipca do 5 sierpnia, e-mail:edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 56 6228943)