Europejski Tydzień Bez Samochodu: zobacz, jakie atrakcje czekają w Toruniu

Organizatorzy zapraszają do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej (fot. nadesłane)

Rowerowa masa krytyczna, festyn rodzinny, drzwi otwarte w MZK, koncerty przystankowe, przejazdy tramwajem turystycznym – to tylko niektóre atrakcje przygotowane z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzonego w Toruniu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie „Europejski Dzień Bez Samochodu”.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej, która wyruszy w sobotę, 20 września, z Rynku Nowomiejskiego o godz. 16.00. W niedzielę odbędzie się również Festyn Rodzinny przy ul. Wały Gen. Sikorskiego/Plac Teatralny. Wystartuje on o godzinie 12.00.

– Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. znakowanie rowerów – relacjonuje Jerzy Piotrowiak, Dyrektor ds. Usług z Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych O/Toruń. – Nie zapomnieliśmy również o młodszych, dla których przygotujemy konkursy z nagrodami i prelekcje na temat bezpieczeństwa ruchu oraz pierwszej pomocy. Odbędą się również zajęcia pokazowe Zumba Fitness.

W niedzielę, 21 września, Miejski Zakład Komunikacji zaprasza na drzwi otwarte w zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza (wejścia w zorganizowanych grupach o godz. 13 i 15 – obowiązują wejściówki), a młodzież Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu na przystankowe koncerty kameralne (Pl. Rapackiego i ul. Sienkiewicza).

– Tradycyjnie już 22 września każdy, kto będzie miał przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów miejskimi środkami komunikacji publicznej – podsumowuje Jerzy Piotrowiak.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Torunia oraz PZITS Oddział Toruń

Partnerzy: MZK Toruń, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Straż Miejska w Toruniu, Zespół Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu, Evitalia, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

plakat maly