Ewakuacja mieszkańców Słonecznych Tarasów. Policja poszukuje żartownisia

Podejrzana paczka okazała się atrapą granatu (fot. policja)

Wczoraj, w jednym z bloków przy ul. Podchorążych w Toruniu znaleziono podejrzany pakunek. Na miejscu pojawiła się policja, która przeprowadziła ewakuację mieszkańców i rozpoczęła procedurę podejmowaną w przypadku kontaktu z przedmiotem mogącym zagrażać życiu lub zdrowiu.

Dużą czujnością  wykazali się mieszkańcy Słonecznych Tarasów w Toruniu. Wczoraj około godz. 13:00 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o podejrzanym pakunku pozostawionym na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Podchorążych.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że nie należy on do mieszkańców tej posesji – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – W związku z podejrzeniem, że pakunek może być niebezpiecznym przedmiotem bądź zagrażać okolicznym mieszkańcom wdrożono procedury przewidziane w tego typu wypadkach.

W działania zaangażowano także służby miejskie, które skierowały na miejsce autobus dla ewakuowanych mieszkańców.

Na ul. Podchorążych skierowano także  nieetatowy patrol pirotechniczny KMP w Toruniu, przewodnika z psem, Sztab Policji,  kryminalistyka wraz z grupą kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo, funkcjonariuszy prewencji z tej samej jednostki, karetkę pogotowia ratunkowego, pogotowie elektryczne, pogotowie gazowe oraz specjalistyczną grupę Sekcję Antyterrorystyczną Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy, która zabezpieczyła przedmiot i zneutralizowała go na toruńskim poligonie.  Ostatecznie  okazał się on  atrapą granatu.

– Wszystkie zaangażowane w akcję służby pracowały na miejscu od chwili powiadomienia przez kilka godzin – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów około godz. 16.30.