Ewakuacja w toruńskim „Copernicusie”

Alarm prawdopodobnie był fałszywy (fot. nadesłane)

W godzinach popołudniowych doszło do ewakuacji toruńskiego centrum handlowego Copernicus. Wszystko za sprawą informacji o ładunku wybuchowym, która dotarła do biura budynku faksem, około godziny 12.45.

Pracownicy „Copernicusa” od razu powiadomili o zdarzeniu policję. W ramach akcji ewakuacyjnej wyprowadzono wszystkich klientów oraz pracowników znajdujących się w galerii.

Pirotechnicy przeszukali każde pomieszczenie. Na miejscu były także wszystkie służby – od ratowniczych, po gazowe. Policja w dalszym ciągu poszukuje również autora faksu.

Alarm prawdopodobnie był fałszywy. Przypominamy, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zdjęcia otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, p. Marcina Górala.