Ewakuacja Zespołu Szkół nr 15 w Toruniu – sprawcą 17-latek! AKTUALIZACJA

Zespół Szkół nr 15 mieści się w toruńskiej dzielnicy Podgórz (fot. oficjalna strona ZS nr 15)

Dziś, 16 grudnia, w godzinach porannych przeprowadzona została ewakuacja Zespołu Szkół nr 15 w Toruniu. Powodem było anonimowe zgłoszenie o podłożeniu materiałów wybuchowych w placówce.

– Ewakuowano 500 dzieci. Wszystkie służby ratownicze są na miejscu – mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu Wioletta Dąbrowska.

Aktualizacja

Toruńscy policjanci bardzo szybko ustalili, że za fałszywym alarmem stoi 17- latek z toruńskiej dzielnicy Podgórz. Może mu teraz grozić do 8 lat więzienia.

W poniedziałek około godz. 10.00.  dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o ładunku  wybuchowym, który miał być podłożony pod jedną ze szkół przy ul. Paderewskiego w Toruniu. Dyżurny toruńskich stróżów prawa zaalarmował wszystkie służby ratownicze. Na miejsce oprócz policji przyjechały pogotowie ratunkowe, gazowe, energetyczne, straż pożarna. Ewakuowano prawie pół tysiąca uczniów.

Na miejscu była też grupa rozpoznania minersko – pirotechnicznego KMP oraz przewodnik z psem służbowym szkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych. Policjanci przez kilka godzin przeczesywali każde z pomieszczeń, klasy i pokoje znajdujące się w tym budynku. Nie odnaleźli jednak żadnego materiału wybuchowego.  Kryminalni  bardzo szybko jednak ustalili  kto jest sprawcą tego fałszywego alarmu.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 17 –latka z Podgórza, który dokonał fałszywego zgłoszenia. Okazało się, że do tej szkoły wcześniej  chodziła jego 13- letnia dziewczyna.

Dzisiaj (18 grudnia) funkcjonariusze planują doprowadzić nastolatka do toruńskiej prokuratury. Za fałszywe zaalarmowanie służb może mu grozić do 8 lat więzienia.