Exea Data Center pierwszym polskim ośrodkiem z prestiżową amerykańską certyfikacją!

Toruński ośrodek został wyróżniony na polu międzynarodowym (fot. nadesłane)

 

Exea Data Center – centrum przetwarzania danych w Toruńskim Parku Technologicznym – uzyskało jako pierwszy tego typu ośrodek w Polsce, a piąty w tej części Europy prestiżowy certyfikat Tier III of Constructed Facility.

Co właściwie oznacza przyznanie certyfikatu? Po przeprowadzeniu wnikliwego audytu i wielodniowych testów infrastruktury, eksperci  organizacji certyfikującej – The Uptime Institute   potwierdzili, iż Exea Data Center posiada infrastrukturę, która w zakresie bezpieczeństwa i nieprzerwanego dostępu do danych w niczym nie odstaje od rozwiązań najlepszych centrów przetwarzania danych na świecie.

Rygorystyczne kryteria

– Kryteria bezpieczeństwa, które należało spełnić, są niezwykle wymagające, a i sam proces przyznawania certyfikatu – intensywne testy – nie jest łatwy – opisuje Sławomir Kozłowski, Dyrektor centrum przetwarzania danych Exea Data Center. – Centrum przetwarzania danych musi być przygotowane na każde możliwe niesprzyjające zjawisko losowe. Od długotrwałych przerw w dostępie do prądu, aż po… trzęsienia ziemi.  To wszystko było sprawdzane przez amerykańskich specjalistów.

Budynek Exea Data Center już na samym etapie przygotowań do budowy planowano tak, by spełnić rygorystyczne wymagania prestiżowego TIER III. Przyznawany przez EMEA Uptime Institute jest jednym z najważniejszych i najwyżej cenionych certyfikatów na świecie.

-Przyznanie amerykańskiej certyfikacji toruńskiemu ośrodkowi to ważne wydarzenie dla całej branży cloud computing, dlatego z tej okazji w naszym mieście pojawi się Phillip Collerton, dyrektor instytucji certyfikującej: EMEA Uptime Institute, by wręczyć ją osobiście – dodaje Kozłowski. specjalistów od technologii chmurowych i bezpieczeństwa IT. Konferencja pn. „Cloud Security Summit 2015” odbędzie się 1 grudnia 2015r . w Toruńskim Parku Technologicznym.

Konferencja „Cloud Security Summit 2015”

Exea Data Center, po uzyskaniu prestiżowej nagrody, organizuje konferencję dla specjalistów od technologii chmurowych i bezpieczeństwa IT. Konferencja pn. „Cloud Security Summit 2015” odbędzie się 1 grudnia 2015r . w Toruńskim Parku Technologicznym.

Zaproszeni prelegenci z instytucji takich jak Alior Bank, Microsoft, Hewlett-Packard, spróbują odpowiedzieć na pytanie, co jest ważniejsze dla bezpieczeństwa danych: oprogramowanie czy infrastruktura. Pełna agenda wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie:

http://www.cloudsecuritysummit.pl/