Fantastyczny Dzień Dziecka – spotkaj się z Wiedźminem!

Fot. nadesłane

Tajemnicze wrota do niezwykłego świata fantasy już wkrótce zostaną otwarte! Na spotkanie z Wiedźminem, nie tylko najmłodszych, zaprasza fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” oraz ich przyjaciele. W sobotę 3 czerwca, przy fontannie Cosmopolis, zorganizują oni „Fantastyczny Dzień Dziecka z Wiedźminem”.

– Impreza rozpocznie się w południe – informuje Karolina Cielecka, przedstawiciel fundacji. – Dzień Dziecka zostanie tematycznie osadzony w realiach fantastyki, a w szczególności w uniwersum stworzonym przez rodzimego mistrza pióra – Andrzeja Sapkowskiego! W trakcie odbędą się liczne animacje i pokazy oparte na wydarzeniach znanych z kart popularnych książek o losach Geralta z Rivii.

Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy słynną próbę miecza, poznać tajemniczą Szkołę Kota, zwiedzić obozowisko ulubionych postaci czy stanowisko alchemika-zielarza. Do dyspozycji gości oddane zostaną profesjonalny tor łuczniczy, stanowisko gier. Będzie szansa spróbować sił w grze terenowej i odkryć „Skarb Wiedźmina”, a także skorzystać z przebieralni strojów, które pozwolą jeszcze lepiej poczuć klimat tego niezwykłego świata. W okolicy fontanny znajdą się też specjalne miejsca do robienia zdjęć i animacji dla dzieci.

Ponadto w planach znajdują się liczne konkursy z nagrodami. Całość uświetnią scenki rodzajowe oraz profesjonalne pokazy walki bronią białą – kultowe postacie skrzyżują miecze na oczach Torunian. To będzie dzień pełen atrakcji nie tylko dla najmłodszych!
Wstęp na imprezę jest bezpłatny, podobnie jak zapowiadane stanowiska i atrakcje.

Wydarzenie na Facebooku: Dzień Dziecka z Wiedźminem