Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Felieton: Bolek, Smoleńsk i żurawie
Jacek Kiełpiński 11 marca, 2016, 13:41 Aktualności

Koleżanka ma w pracy dwóch KOD-owców i dwóch PiS-owców. Wyznała mi niedawno, gdy spotkaliśmy się w sklepie. Ciężko westchnęła. I wyrzuciła z siebie: – Tego nie da się wytrzymać. Jedno pomieszczenie, siedzą biurka w biurka. I jadą z koksem non stop. Jak żyć?

Fakt. To straszne. Ujawniony KOD-owiec jest nie do wytrzymania dla zdeklarowanego PiS-owca. I vice versa, oczywiście. Alternatywne rzeczywistości uzależniają, wchłaniają zaborczo. I to wszystko w jednym pokoju! Przez osiem godzin! Taki tygiel! Brrrr! Paskudna sprawa!

– Czy ktoś wie, jak to leczyć? – spytała bezradnie i zaproponowała pogadanie o pierdołach. Po minucie byliśmy przy mgle smoleńskiej, śladach trotylu i dziwnym szczęściu Wałęsy w totka. – Też jesteśmy zainfekowani! – krzyknęła i uciekła z koszykiem między regały.

Tak, jesteśmy zainfekowani. Nie uciekniemy od Bolka, Smoleńska, Trybunału i setek baaardzo ważnych spraw, które pojawią się w najbliższych i dalszych dniach. Nie ma szans na oddech. Łomot we łbach będzie narastać. Wiedza miesza się z wiarą. Przekonania są silnie oparte na… przekonaniach. Ten kraj jest ciężko chory. Fakty już nie istnieją. Bo co to są fakty? Starczy zmienić kąt spojrzenia i już wszystko jest inaczej. Piłat chichocze zza grobu. Jego słynne pytanie: Co to jest prawda? – dziś aktualne staje się bodaj bardziej niż w czasach Chrystusa. Relatywizm triumfuje, mami, ogłupia.

– Jest na to lekarstwo! – krzyknąłem za koleżanką, ale mi zniknęła za działem warzywnym. Uciekała. Pewnie pomyślała, że postraszę ją wojną. Bo tylko wojna, niestety, wydaje się być lekarstwem skutecznym na polski obłęd. Przysłowiowe ruskie czołgi. A mi chodziło o ptaki. – Powiedz im, że żurawie przyleciały – wyszeptałem. – Może, choć na chwilę, się ockną?


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także