Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Festiwal KONTAKT zakończony
Nadesłane 28 maja, 2016, 23:44 Kultura i rozrywka
kontakt_2014_blue
Znamy już laureatów festiwalu (fot. nadesłane)

Po siedmiu dniach, 23 Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT dobiegł końca. Poznaliśmy laureatów, które wyłoniło jury w składzie Ramune Marcinkevičiūtė (Litwa), Thomas Irmer (Niemcy) i Dariusz Kosiński (Polska).

NAGRODA GŁÓWNA ufundowana przez MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO, Piotra Całbeckiego dla przedstawienia „Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci, powstałego w koprodukcji Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie.

Nagrodę tę przyznano za innowacyjny kształt teatralny, oryginalną adaptację eposu Homera, a szczególnie za precyzyjne połączenie ciała, głosu i muzyki.

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO REŻYSERA FESTIWALU ufundowana przez PREZYDENTA MIASTA TORUNIA, Michała Zaleskiego dla Yany Ross za reżyserię Mewy Antoniego Czechowaw Teatrze Miejskim w Reykiaviku w uznaniu wyrazistej reinterpretacji dramatu Czechowa w kontekście współczesnego społeczeństwa islandzkiego.

Dostrzegając, że w większości festiwalowych przedstawień dominowało aktorstwo zespołowe, Jury za zgodą Organizatorów postanowiło zamiast dwóch nagród indywidualnych przyznać jedną

ZESPOŁOWĄ NAGRODĘ AKTORSKĄ dla zespołu De Warme Winkel z Utrechtu za zbiorowy twórczy wysiłek owocujący wielowymiarową opowieścią sceniczną.

Nagroda pozaregulaminowa: NAGRODA DZIENNIKARZY i KRYTYKÓW akredytowanych na festiwalu KONTAKT dla przedstawienia „Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci (koprodukcjia Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie).

NAGRODĘ RADIA GRA W TORUNIU (FLISACZEK) dla twórcy najlepszej oprawy dźwiękowej otrzymuje Branko Rozmanoraz wykonawcy spektaklu: „Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci (koprodukcjia Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie).

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także