Festiwal Piosenki i Ballady filmowej startuje już pod koniec lipca

Głównym punktem drugiego dnia Festiwalu będzie Przegląd Konkursowy, który odbędzie się w Teatrze "Baj Pomorski" (fot. FPiBF)

Toruń zaprasza na Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej, który od pięciu lat przyciąga do miasta znane gwiazdy oraz początkujących artystów. Wydarzenie rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 2 sierpnia 2014 r. Podczas Koncertu Galowego wystąpią m.in. Katarzyna Żak, Maja Kleszcz oraz Grzegorz Małecki.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się o godzinie 20, w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Tam zabrzmią niezapomniane przeboje filmowe w wykonaniu zespołów „Alla Vienna” i „Vivid Singers”. Siedmiu instrumentalistów „Alle Vienny” związanych z Filharmonią Łódzką, Akademią Muzyczną i Filharmonią Świętokrzyską.

Głównym punktem drugiego dnia Festiwalu będzie Przegląd Konkursowy, który odbędzie się w Teatrze „Baj Pomorski”. Początkujący wokaliści i aktorzy będą oceniani przez profesjonalne jury, pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego. W tym roku interpretacje młodych twórców oceniać będą także Jan Kanty-Pawluśkiewicz – uznany kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, Jan Poprawa – krakowski publicysta i krytyk muzyczny, scenarzysta wielu widowisk estradowych, a także znani z wcześniejszych edycji Magdalena Wojewoda-Mleczko – dyrektor programowa RMF Classic oraz Jan Wołek. Sekretarzem jury będzie Aniela Hebel-Szmak.

Piątą, jubileuszową edycję zakończy plenerowy Koncert Galowy, który rozpocznie się 2 sierpnia o godzinie 20.30 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.