Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w tym roku odbędzie się w maju

(fot. oficjalna strona festiwalu)

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w tym roku odbędzie się w maju. Podczas uroczystego otwarcia, 25 maja, w Centrum Kulturano-Kongresowym Jordanki widzowie zobaczą musical warszawskiego teatru Syrena – „Kariera Nikodema Dyzmy”. Bilety w cenie 70 zł będą do nabycia w kasie CKK Jordanki i w serwisie www.Bilety24.pl od 10 marca 2017 r.

– „Kariera Nikodema Dyzmy”o historia ubogiego – nazwijmy to wprost – buca, człowieka obdarzonego średnim intelektem, nieszczęśliwego, biednego, wykluczonego, który na skutek zbiegu okoliczności robi zawrotną karierę. Zabawne i groteskowe sytuacje tytułowego bohatera, w którego wciela się Przemysław Bluszcz, ukazują nam mechanizmy rządzące ludźmi i światem wokół nas – mówi Wojciech Kościelniak, reżyser musicalu. Oprócz Bluszcza na scenie Jordanek pojawią się: Marta Walesiak i Barbara Melzer, Anna Terpiłowska, Emilia Komarnicka i Karolina Michalik oraz Przemysław Glapiński.

Toruński festiwal nierozerwalnie związany jest także z przeglądem konkursowym, podczas którego wyłonione zostaną wyjątkowe talenty wokalne. Przegląd jest adresowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, a zwłaszcza laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych. W przeglądzie udział wziąć mogą osoby, które ukończyły 18. rok życia. W wydarzeniu nie mogą brać udziału nagrodzeni uczestnicy poprzednich edycji.

– Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną pod adresem www.tak.torun.pl/festiwal, natomiast na adres Biura Organizacyjnego Przeglądu Konkursowego (Toruńska Agenda Kulturalna, ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń) w nieprzekraczalnym terminie do 31.03.2017 r. należy nadesłać nagrania audio-video w formacie DVD z zapisem wykonania dwóch dowolnie wybranych piosenek filmowych — jednej z repertuaru kina polskiego, drugiej z repertuaru kina światowego. Nagranie powinno być wykonane „live”, bez montażu, z jednego ujęcia kamery i obejmować całą postać wykonawcy — informuje Małgorzata Juras z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Oceny nagrań dokonają kierownik muzyczny festiwalu Krzesimir Dębski i dyrektor wydarzenia Andrzej Szmak. Nazwiska uczestników przeglądu poznamy do 12 kwietnia. Jego laureaci wezmą udział w koncercie galowym na zakończenie festiwalu, 27 maja. Na zwycięzców Przeglądu Konkursowego czekają atrakcyjne nagrody. Oprócz Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w kwocie 15 000 zł, nagroda za zdobycie II i III miejsca, odpowiednio 8 000 zł i 5 000 zł oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie piosenki z filmu polskiego i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie piosenki z filmu zagranicznego.

Więcej informacji, regulamin oraz odsyłacz do karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.piosenkafilmowa.pl.