Festiwalowa jesień w Teatrze „Baj Pomorski”!

Dopiero co zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek SPOTKANIA, a zespół Baja Pomorskiego już pracuje nad kolejnym teatralnym świętem – Festiwalem, który wyraźnie adresowany jest do widza dorosłego. 

Z radością informujemy, że ruszyła sprzedaż biletów na 31. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Festiwal odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2016. Bilety w cenach 10-70 zł, rezerwacji można dokonywać w Dziale Organizacji Widowisk (pok. 61) w godz. 7.30 – 15.30, tel. 56 652 20 29, 56 652 24 24 w 35,36.

Tradycyjnie już festiwal monodramu rozpocznie gwiazda – Janusz Gajos przedstawi „Mszę za miasto Arras” według tekstu Andrzeja Szczypiorskiego, poruszającą opowieść o tyranii władzy i pułapkach życia społecznego. Wśród mistrzów sztuki aktorskiej będzie można również zobaczyć świętującą jubileusz 40-lecia pracy teatralnej Dorotę Stalińską ze słynnym monodramem „Żmija”. Agnieszka Przepiórska pokaże w tym roku dwa spektakle („Tato nie wraca” oraz „Wojna to tylko kwiat”), i tu warto podkreślić, że do jednego z nich specjalnie przygotowała warsztaty teatralne. Natomiast Małgorzata Pieńkowska zaprezentuje monodram „Zofia” inspirowany tekstami matek powstańców warszawskich.

W trakcie festiwalu nie zabraknie prezentacji debiutantów, promocji książek, dyskusji, a także recitalu balladowo-gitarowego Romana Ziemlańskiego stworzonego w hołdzie Bułatowi Okudżawie.