Filmowy poniedziałek w Dworze Artusa!

Najbliższy poniedziałek będzie można zaplanować filmowo, z dramatem obyczajowym w Artus Cinema. Film ten stanowi wyjątkową i zarazem jedyną w swoim rodzaju kronikę trudnego okresu dorastania oraz wchodzenia w dorosłość.

Nie mamy tu jednak do czynienia z typowym, banalnym schematem. Reżyser potraktował temat wnikliwie i z wielką skrupulatnością. Występujących aktorów zaangażował do projektu, który trwał kilkanaście lat. Każdego roku cała ekipa zbierała się i dokręcała kolejne części produkcji, co dało wyjątkowy, naturalny efekt.

Główny bohater to chłopiec, który z kilkuletniego dziecka staje się prawdziwym mężczyzną. Proces dojrzewania przedstawiony jest fragmentarycznie z zachowaniem prawdziwego upływu czasu. Na oczach widza bohaterowie stopniowo przechodzą okres asocjacji, starzeją się, i tym samym zmieniają. Dzieci występujące na początku filmu dorastają, by w jego zakończeniu podejmować już dojrzałe decyzje. Przedstawienie to jest bardzo wiarygodne, gdyż w dużym stopniu przypomina prawdziwe życie, zaś ukazane w nim problemy nie pojawiają się znikąd i nie kończą się bez konsekwencji. Przyjaciele przychodzą i odchodzą, zmienia się otoczenie, zmieniają problemy, lecz tylko najbliżsi pozostają ci sami.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.

16 stycznia 2017 r. / poniedziałek / Dwór Artusa / Artus Cinema

Seanse:
godz. 15:00
godz. 18:30

Wstęp wolny
Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed seansem.
Jednej osobie przysługują 2 wejściówki.
Brak możliwości rezerwacji wejściówek.