Finisaż wystawy „Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL”

Wystawa "Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL" jest próbą przedstawienia obrazu polskiej kontrkultury lat 60. i 70. XX wieku (fot. Muzeum Etnograficzne)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na ostatni tydzień wystawy „Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL”. Finisaż odbędzie się 29 marca o godzinie 16.00.

W jego trakcie wystawy autorzy – Artur Trapszyc i Marek Reddigk – po raz ostatni oprowadzą po ekspozycji. Organizatorzy zapewniają także dodatkowe atrakcje m.in. quizy z nagrodami. Udział we wspólnej podróży w lata 60. i 70. ubiegłego wieku, aby przyjrzeć się buntowi młodzieży tamtego okresu, może wziąć każdy. Spotkanie z autorami będzie też okazją do zakupu książki zawierającej komentarz do wystawy.

Wystawa „Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL” jest próbą przedstawienia obrazu polskiej kontrkultury lat 60. i 70. XX wieku w wymiarze lokalnym, na przykładzie działań niepokornej młodzieży z naszego regionu. Idee narodzonej w Ameryce hipisowskiej rewolucji po przedostaniu się do Europy przekroczyły „żelazną kurtynę”. W Polsce często nadawały ton działaniom alternatywnym, tworzyły swoistą atmosferę i kontrast wobec szarości PRL-u. Przywołując klimat tamtych lat, wystawa ukazuje lokalny pejzaż kontrkultury osadzonej w rzeczywistości epoki realnego socjalizmu. Zwraca równocześnie uwagę na miejsca, w których odbywał się przekaz nowych idei, gdzie rodziła się kontrkulturowa świadomość i alternatywna jakość