Fotograficzne „zrób to sam” w Domu Muz

Lewobrzeżne filie Domu Muz przygotowały dla miłośników sztuki fotograficznej i filmowej interesujące warsztaty.

Placówka przy ul. Poznańskiej 52 w dniach 7-9 października zaprasza chętnych w każdym wieku na warsztaty fotografii otworkowej, w ramach cyklu „Prosto z Podgórza”. Uczestnicy będą mieli okazję sfotografować swoją dzielnicę przy pomocy samodzielnie skonstruowanych, prostych aparatów. Zdjęcia zostaną następnie przez nich wywołane w profesjonalnej ciemni. Warsztaty będą rozpoczynać się o godz. 17.00.

Tydzień później (14-17 października, start godz. 17.30) w Domu Muz przy ul. Okólnej 169 odbędą się warsztaty animacji poklatkowej. Uczestnicy przygotują także scenografię filmową oraz poznają tajniki udźwiękowienia filmu. Powstałe podczas warsztatów prace zaprezentowane zostaną na festynach Dni Sąsiada, które odbędą się w listopadzie. Ostatniego dnia zajęć po części warsztatowej odbędzie się spotkanie organizacyjne z mieszkańcami dzielnicy, chętnymi do pomocy w przygotowaniu festynów.

Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny. Można uczestniczyć we wszystkich dniach warsztatów, bądź przyjść tylko wybranego dnia.