Fundacja KOT wygrała w akcji „Pomocy dla Schronisk”

Karmy wystarczy dla kilkudziesięciu kotów (fot. nadesłane)

Blisko 18 tys. złotych w formie wsparcia dla zwierząt – taką nagrodę zdobyła toruńska Fundacja KOT w ramach akcji sklepu Krakvet.pl. To znacząco polepszy sytuację podopiecznych fundacji.

O tarapatach Fundacji Koty Otoczone Troską pisaliśmy miesiąc temu. Wtedy sprawa dotyczyła zobowiązań społeczników wobec kliniki weterynaryjnej, z której usług korzystały przygarnięte zwierzęta. Sprawę pogarszała także bieżąca opieka nad czekającymi na adopcję kotów. W związku z tym zarząd fundacji zdecydował o starcie w comiesięcznym konkursie, w którym do wygrania były artykuły zoologiczne za kwotę nawet 20 tys. złotych.

– Fundacja KOT powstała z potrzeby ratowania zwierząt skrzywdzonych, cierpiących i porzuconych oraz dla poprawy bytu kotów wolnożyjących – mówi Lidia Jarosz, prezes Fundacji KOT. Wygraliśmy duży zapas karmy dla naszych podopiecznych. Jest to ogromna pomoc dla naszej Fundacji w kryzysowej sytuacji, jakiej się znajdujemy. Karmy wystarczy na wyżywienie czterdziestu kotów w naszej kociarni przez kilka miesięcy, a część przeznaczymy dla kotów bezdomnych w najcięższym dla nich okresie zimowym. Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy poświęcili swój czas i oddali na nas swój głos.