Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Fundacja o. Rydzyka otrzyma odszkodowanie w wysokości 26 mln złotych
Michał Ciechowski 22 lutego, 2016, 10:35 Aktualności Miasto
rydzyk+3
W listopadzie 2009 r. Fundacja złożyła w sądzie pozew o odszkodowanie za wypowiedzenie umowy przez Fundusz (fot. archiwum)

Fundacja Lux Veritatis należąca do Tadeusza Rydzyka otrzyma 26 milionów złotych odszkodowania – podała Polska Agencja Prasowa. Pieniądze to rekompensata za wypowiedzenie umowy o dofinansowanie projektu poszukiwania wód termalnych. Proces trwał od 2009 roku.

Fundacja Lux Veritatis domagała się w sądzie odszkodowania wynoszącego ponad 27 milionów złotych. W roku 2007 organizacja otrzymała koncesję na poszukiwanie wód termalnych. Koszt inwestycji wynosić miał ponad 13 milionów złotych. Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosiło ponad 93 procent.

Prace jednak nie ruszyły na czas. Fundacja, po czasie, postanowiła ponownie podjąć próbę budowy inwestycji. Wartość projektu oszacowała na kwotę prawie 30 milionów złotych. Organizacja o. Rydzyka ponownie zwróciła się z prośbą o dofinansowanie w wysokości 93, 21 procent.

Fundacja Lux Veritatis nie złożyła w sądzie odpowiedniego wniosku o wpisanie prawa własności nieruchomości do księgi wieczystej. W roku 2008 okazało się, że organizacja nie jest również właścicielem toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ani przylegających do niej nieruchomości. NFOŚ wypowiedział więc umowę o dofinansowanie kolejnej inwestycji.

W listopadzie 2009 r. Fundacja złożyła w sądzie pozew o odszkodowanie za wypowiedzenie umowy przez Fundusz. Proces sądowy toczył się siedem lat.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także