Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Fundacja o. Rydzyka straciła prawie 2 miliony złotych
Michał Ciechowski 8 lutego, 2014, 15:50 Aktualności
rydzyk+3
Fundacja straciła 1 milion 750 tys. złotych (fot. Adam Zakrzewski)

Prawie dwa miliony złotych – tyle mogła stracić Fundacja Lux Veritatis przez błędne decyzje urzędników. Według gazety „Nasz Dziennik”, która podała taką informację, odpowiedzialność za to ponoszą szefowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie – zapowiedział nadawca Telewizji Trwam.

Straty, które zostały poniesione przez fundację to 1 mln 750 tys. złotych.

– Nie można płacić za coś, z czego nie można skorzystać, gdyż państwo dało częstotliwość komuś innemu – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Lux Veritatis.

Przewodniczący KRRiT, w porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, wydał koncesję na częstotliwość, którymi UKE – za jego wiedzą – nie dysponował. Fundacja o. Tadeusza Rydzyka musiała zapłacić, chociaż nie mogła nadawać programu TV Trwam.

– A gdyby tak częstotliwości zostały zwolnione za 9 lat, to też trzeba byłoby przez cały ten czas opłacać koncesję? – dociekała Kochanowicz-Mańk. – Urzędy mają przecież możliwość zmiany nieprawidłowej decyzji.

Telewizja Trwam swoją emisję na multipleksie rozpocznie 15 lutego. Miesięczny koszt obecności Radia Maryja i TV Trwam to ok. 2,5 miliona złotych.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także