Fundacja Tumult zaprasza na cykl spotkań „Oko na Brazylię”

Na wszystkie spotkania oraz towarzyszące im pokazy filmowe wstęp wolny (fot. Tumult)

Fundacja Tumult, organizator Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage organizuje cotygodniowy cykl spotkań „Oko na Brazylię”. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 24 lipca i potrwa do 21 sierpnia.

Podczas trwających pięć tygodni spotkań uczestnicy zostaną zabrani w podróż po panoramie muzycznej Brazylii, zaprezentujemy sztukę i architekturę tego największego kraju Ameryki Łacińskiej. Dowiedzą się również o mieszkańcach państwa Ameryki Południowej, niezliczonych bogactwach natury, nie zapominając o kinie na przykładzie produkcji dokumentalnych, które towarzyszyć będą każdemu spotkaniu. Nie zabraknie również polskich akcentów w Brazylii.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszły czwartek, 24 lipca o godzinie 17:00.

O różnorodnych aspektach kultury brazylijskiej opowie Magdalena Walczuk, pracownikiem Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielką fundacji Terra Brasilis w Warszawie.

Po spotkaniu, o godzinie 18:00 odbędzie się projekcja filmu „Śmietnisko” w reż. Lucy Walker – najczęściej nagradzany dokument 2010 roku, opowiadający o uznanym na całym świecie brazylijskim artyście Viku Munizie i jego niekonwencjonalnej twórczości
„Oko na Brazylię” to autorski, edukacyjny program Fundacji Tumult, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom Torunia intensywnej, tryskającej energią, oszałamiającej swoją różnorodnością i bogactwem kultury brazylijskiej.

Poprzez program „Oko na Brazylię” organizatorzy chcą pokazać, że kultura brazylijska nie ogranicza się wyłącznie do transmisji ze stadionów piłkarskich czy migawek z karnawału w Rio de Janeiro. Bliższe spotkanie z Brazylią pozwala poza tym stereotypowym wizerunkiem odkryć niewyczerpane niemal bogactwa, które mogą zafascynować i zainspirować każdego.

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.