Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Futbolowe derby na MotoArenie
Angels Toruń 3 czerwca, 2015, 15:04 Sport i rekreacja
angels motoarena
Zawodnicy Angels już sprawdzili stan murawy na MotoArenie. (fot. facebook Angels Toruń)

W sobotę, 6 czerwca na MotoArenie odbędą się między innymi derby z Bydgoszcz Archers oraz finał rozgrywek grupowych Mistrzostw Polski juniorów. Na toruńskim obiekcie zaprezentują się także uczniowie toruńskich szkół oraz anielscy „oldboye”.

Toruński klub od 2012 roku uczestniczy w rozgrywkach juniorskich, we wspomnianym sezonie sześciu zawodników Aniołów sięgnęło w gościnnych barwach Warsaw Eagles po mistrzostw Polski. W 2013, gdy błękitno-biali wystawili już swoją drużynę, m.in. dzięki dotacji sprzętowej z Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF) zespół awansował do finału rozgrywek w dolnośląskiej Bielawie. Przed sezonem torunianie również znaleźli się w najlepszej ósemce zawodników w kraju, zajmując we Wrocławiu 5. miejsce.

Rozgrywki PLFAJ8 przeznaczone są dla zawodników wieku 14-17 lat i rozgrywane są w formule ośmioosobowej (w pełnych rozgrywkach seniorskich na boisku prezentuje się jedenastu zawodników). Pierwszy turniej eliminacyjny tegorocznych rozgrywek w grupie północno-zachodniej odbył się 1 maja w Bydgoszczy. Torunianie ulegli w nim 24:36 Patriotom Poznań a także wysoko pokonali drugą ekipę z grodu Przemysława- Kozły 44:0. W pozostałych spotkaniach Archers pokonali Kozły 24:14, a Patrioci „Łuczników” 38:6.

W pięciu grupach eliminacyjnych do finału awansują zwycięzcy oraz trzy najlepsze drużyny z bilansem z miejsc drugich. W rozegranych w dniach 30-31 maja drugich rundach juniorskich turniejów eliminacyjnych po dwa zwycięstwa odniosły i pewne awansu są zespoły Panthers Wrocław, Gryfici Szczecin, Kraków Kings i Warsaw Eagles. Piątego zwycięzcę grup eliminacyjnych poznamy po toruńskim turnieju na MotoArenie. Najlepsze osiem drużyn zmierzy się w dwudniowym turnieju finałowym, który tym razem odbędzie się 20-21 czerwca na zmodernizowanym poznańskim Golęcinie.

Sobotni turniej na najnowocześniejszym żużlowym obiekcie świata rozpocznie się od derbów Poznania o 10:00 pomiędzy Patriotami i Kozłami. O 11:40 derby pomiędzy „Aniołami” z Torunia oraz „Łucznikami” z Bydgoszczy. Co ciekawe w dotychczasowych rozgrywkach ligowych zarówno seniorskich jak i juniorskich drużyna z Torunia nigdy nie uległa rywalowi zza miedzy.

– Derby zawsze rządzą się swoimi prawami – powiedział Maciej Rzepecki, trener juniorów Bydgoszcz Archers. – Bydgoszcz Archers co nie jest żadna tajemnicą, są młodym pod względem stażu zespołem. Pomimo niewielkiego doświadczenia sporo nadrabiamy zaangażowaniem motywacją i wolą walki. Angels to jedna z lepszych w Polsce ekip juniorskich, pod okiem coacha Billa Moore’a są stawiani na pozycji faworyta. Osobiście jestem przekonany ze żaden z moich zawodników nie podda się do ostatniego gwizdka i ze stać nas na sprawienie niespodzianki.

O 13:50 odbędzie się pojedynek o trzecie miejsce w grupie, najprawdopodobniej zobaczymy w nim drużynę juniorów topligowych Kozłów Poznań.

– Przed turniejem w Toruniu czujemy się dość dobrze – twierdzi Bartosz Wika, prezes drużyny Kozły Poznań. – Nie ma u nas żadnych kontuzji. Może niektórzy już spisali nasz zespół na straty, ale my postaramy się jeszcze trochę namieszać. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo do ostatniej sekundy.

O 15:30 finał rozgrywek prawdopodobnie zobaczymy w nim Patriotów Poznań oraz drużynę gospodarzy Aniołów.

– Chcemy wygrać naszą grupę tak aby mieć jak najlepsze rozstawienie przed turniejem finałowym – mówił Karol Siliwoniuk, prezes i trener poznańskich Patriotów. – Ważne żebyśmy nie złapali żadnych kontuzji w Toruniu. Nie możemy się doczekać „małych derbów Poznania”. Chcemy ponownie udowodnić , że to Patrioci są najlepszą drużyną w Wielkopolsce.

Poza rozgrywkami juniorskimi na murawie toruńskiej MotoAreny zaprezentują się uczniowie toruńskich szkół w meczu futbolu flagowego (bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego w której zawodnicy „powalają” przeciwnika przez zerwanie flagi z ubrania przeciwnika). Wciąż można dołączyć do tego wydarzenia zgłaszając się na maila info@angelstorun.pl lub telefonicznie 793948645 lub 508609009.

Na toruńskim obiekcie zaprezentują się także „weterani” futbolu amerykańskiego z Torunia, którzy także we „flagówce” zmierzą się z obecnymi zawodnikami Endżelsów.

– Zapowiada się prawdziwe futbolowe święto, świetna arena, derby, młodzi zawzięli zawodnicy- czego chcieć więcej? – z podekscytowaniem twierdzi amerykański trener Aniołów Bill Moore. – W meczu z Bydgoszczą postaramy się udowodnić naszą supremację w regionie. W finale z Patriotami powalczymy o zwycięstwo, choć najważniejsze jest, by zawodnicy zbierali doświadczenie. Polska liga, kontraktem Polaka w NFL, udowodniła, że ma niesamowity potencjał.

Początek futbolowego święta na MotoArenie od 10:00, wstęp wolny. Dodatkowo nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny.
sobota, 6 czerwca 2015
MotoArena, ul. Pera Jonssona 7, Toruń
10:00 Patrioci Poznań- Kozły Poznań
11:40 Angels Toruń- Bydgoszcz Archers
– mecz futbolu flagowego w wykonaniu uczniów toruńskich szkół
13:50 mecz o 3. miejsce w grupie
– mecz pokazowy futbolu flagowego: „Angels Toruń 2015” v. „Angels OLD BOYS” (byli zawodnicy/”weterani”)
15:30 finał grupy

W Boże Ciało (czwartek), 4 czerwca o 15:00 na Stadionie Miejskim odbędzie się decydujące o pierwszoligowym bycie Aniołów spotkanie z Cougars Szczecin.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także