Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Futsalowa fuzja pomiędzy Osiekiem i Toruniem
Karol Żebrowski 4 sierpnia, 2015, 21:57 Sport i rekreacja
unikat_fot_pskraba
Jak zaprezentuje się nowy zespół w rozgrywkach I ligi? (fot. Paweł Skraba)

Pod koniec lipca drużyna TAF Unikat Toruń uzyskała licencję i w sezonie 2015/16 zagra w rozgrywkach I ligi futsalowej grupy północnej. Po kliku tygodniach rozmów nastąpiło połączenie potencjałów dwóch drużyny z naszego województwa: Toruńskiej Akademii Futsalu z Unikatem Osiek.

W przyszłych rozgrywkach zaplecza ekstraklasy fustalowej „staro-nowym” uczestnikiem będzie TAF Unikat Toruń.

– Oba zespoły chciały wystartować w I lidze – twierdzi Sławomir Jędrzejewski, prezes TAF Unikat Toruń. – Wiadomo było, że będzie łatwiej, gdy połączymy siły, więc przez pewien okres dążyliśmy do połączenia. Toruńska Akademia Fustalu ma za sobą epizody w tej klasie rozgrywkowej, dla drużyny z Osieka był to debiutancki sezon, więc „świeżą krwią”, a jednocześnie doświadczeniem, chcemy zbudować fajną ekipę – kontynuuje.

Czy oprócz tej „mieszanki”, są przewidywane wzmocnienia spoza regionu?

– Trudno w tej chwili mi to określić – odpowiada Jędrzejewski. – Trzon zespołu będzie oparty na graczach Unikatu i TAF-u, ale nie wykluczam możliwości dołączenia dwóch-trzech zawodników, którzy nie mieli nic wspólnego z tymi zespołami. Bardziej konkretnych informacji można spodziewać się do końca sierpnia – dodaje.

TAF Unikat rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w pierwszym tygodniu sierpnia.

– Mamy zaplanowane dwa sparingi z Constractem Lubawa – mówi prezes. – 6 września jedziemy do Chojnic na Puchar Pomorza, zorganizowany przez ekstraligowy zespół Red Devils. Oprócz tego, zagramy z dwiema czołowymi drużynami toruńskich szóstek piłkarskich. Jesteśmy także blisko dogadania meczu z rywalem o podobnym potencjale co nasz zespół.

Trenerem zespołu będzie Mariusz Łangowski.

– Nie chcemy mówić w tym momencie, na jaką konkretną lokatę mamy szansę, ale będziemy próbowali zająć miejsce na podium – deklaruje Sławomir Jędrzejewski. – Zobaczymy, jak potoczy się pierwsza runda. Celem minimum jest pierwsza połowa tabeli. Chcemy również, aby jak najwięcej naszych wychowanków ogrywało się w I lidze.

TAF Unikat rozpocznie sezon spotkaniem z AZS-em Uniwersytet Gdański 19 lub 20 września. Mecz zostanie rozegrany na hali w Grębocinie.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także