Gagarina wciąż w budowie

Równolegle z ul. Gagarina przebudowywana jest ul. Krzemieniecka i Wileńska (fot. nadesłane)

Wciąż trwają prace drogowe przy ulicy Gagarina. Drogowcy zajmują się  odcinkiem od Szosy Okrężnej do posesji przy ul. Gagarina 86 oraz przy pawilonie handlowym w pobliżu ul. Reja.

– Po  rozebraniu  nawierzchni:  jezdni, chodników, krawężników, trwa budowa kanalizacji deszczowej – relacjonuje Agnieszka Kobus Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Układane są kable oświetlenia ulicznego oraz ustawiane są krawężniki jezdni i obrzeża ścieżki rowerowej. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej i ustawieniu krawężników wykonawca przystąpi do wykonywania konstrukcji jezdni i budowy nowych miejsc parkingowych.

Równolegle z ul. Gagarina przebudowywana jest ul. Krzemieniecka i Wileńska. W lutym drogowcy z PBDI S.A. wybudowali nowe miejsca postojowe i chodnik przy ul. Wileńskiej na odcinku od Krzemienieckiej do Lwowskiej.

– Należy pamiętać, że mimo tego że poszczególne fragmenty ul. Gagarina, Wileńskiej i Krzemienieckiej oraz przyległe miejsca parkingowe są sukcesywnie udostępniane mieszkańcom – dodaje Kobus-Pęńsko. – To w dalszym ciągu jest to teren budowy i należy zachować szczególną ostrożność -stosować się do oznakowania oraz poleceń kierujących ruchem na terenie budowy.